Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Zájem o dotované seniorské taxíky v Kladně roste

Úterý, 18. února 2020 07:20

Od předloňského září mohou kladenští senioři a handicapovaní využít pro cesty na úřad nebo k doktorovi službu Senior taxi, kterou zajišťuje Sociální odbor Magistrátu města Kladna. Dvojice dotovaných taxíků měsíčně odbaví na čtyři sta jízd, někdy i více.

Zájem o dotované seniorské taxíky v Kladně roste

Jak potvrdila mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová, zájem o službu Senior taxi podle statistických údajů roste. Počet odjetých jízd nejednou přesáhl čtyři sta za měsíc.

„Nejvyšší počet jízd jsme zaznamenali v listopadu loňského roku a letos v lednu. V současné době jezdí po Kladně už tři dotované taxíky,“ říká Steinerová. Mnohé zakázky bohužel zůstanou z důvodu obsazenosti nebo nemoci klienta neodjety, nejvíce jich bylo loni v lednu − celkem 109. Přesto se i v tomto měsíci klienti ve 388 případech svezli. Za jednorázovou jízdu po Kladně zaplatí senior či hendikepovaná osoba 30 korun. Pokud chce využít tuto službu i na zpáteční cestu, zaplatí 50 korun za obě jízdy.

„Senior taxi je na území města Kladna k dispozici na telefonním čísle 601 139 139 každý všední den od 7.00 do 14.30 hodin. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který za převoz hradí stejnou sazbu jako senior. Klient po operaci či ambulantním zákroku musí mít doprovod vždy. Součástí služby je také přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. U vozíčkářů je třeba, aby byla přepravovaná osoba schopná vozík opustit,“ uzavřela mluvčí radnice.

Autor: (jk)