Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Muž se ženou v Kladně napadli seniora a ukradli mu psa

Úterý, 18. února 2020 08:20

V nepříjemné drama se ve čtvrtek 13. února změnilo rutinní venčení psa. Seniora procházejícího ulicí Československé armády v Kladně zaskočila dvojička zlodějů. Nejdřív se s ním začala kolemjdoucí žena přetahovat o vodítko, potom se do konfliktu zapojil její kumpán, který důchodce povalil na zem. Naštěstí byli poblíž strážníci.

Muž se ženou v Kladně napadli seniora a ukradli mu psa (Ilustrační foto: PČR)

Ve čtvrtek dopoledne zničehonic přiskočila k muži venčícímu psa třiapadesátiletá žena a začala se s ním přetahovat o vodítko. Nejspíš by ho nebyla získala, kdyby se do potyčky nezapojil její o rok mladší kumpán, který majitele zvířete uhodil pěstí do obličeje tak silně, že upadl na zem a povolil stisk. V tu chvíli se žena zmocnila psa a z místa utekla.

Napadený senior kontaktoval hlídku městské policie, která zrovna opodál prováděla běžnou kontrolní činnost. Strážníci dvojici zlodějů zakrátko zadrželi a ztotožnili. Poté kontaktovali státní policii, která muže se ženou převezla na služebnu.

„Kriminalisté třiapadesátiletou ženu a dvaapadesátiletého muže obvinili ze spáchání zločinu loupeže formou spolupachatelství, za což oběma hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let. Obě obviněné osoby jsou stíhány na svobodě,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)