Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Skvělá zpráva pro Rytíře: Petr Vampola dohraje sezonu na Kladně!

Pondělí, 17. února 2020 11:29

Bude Petr Vampola dál pokračovat v kladenském týmu? Nebo dohraje sezonu za pražskou Slavii, které letos patří? Otázka, kterou řešili v posledních hodinách všichni kladenští fanoušci, už má svou odpověď. Ano, klíčový útočník stráví zbytek sezony mezi Rytíři!

Skvělá zpráva pro Rytíře: Petr Vampola dohraje sezonu na Kladně! (Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno)

V pátek odehrál Petr Vampola zápas za Kladno v Olomouci, ale v sobotu se Slavií do Přerova nejel. Absolvoval trénink s Rytíři, ale o jeho budoucnosti stále nebylo jasno. Pokud by po 15. únoru odehrál zápas za Kladno, nesměl by už nastoupit za Slavii. Vše je už ale rozseknuto! „O této věci se dlouho jednalo. Děkujeme všem fanouškům za trpělivost. Odměnou za ni je pro Kladno pozitivní rozzuzlení této hádanky. Petr dohraje sezonu na Kladně,“ uvedl před nedělním utkáním v Liberci tiskový mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl.

V celé věci hrál i zásadní roli skvělý vztah mezi Kladnem a Slavií. „To, že Vampi zůstává u nás, je v závěru těžké sezony velice důležité. Víme, že bude hrát velkou roli v tom, abychom se zachránili v extralize. Pražané od nás mají i nadále k dispozici Víťu Bílka, Šimona Jelínka a Václava Vebera,“ shrnuje trenér a sportovní manažer Kladna David Čermák a připomíná, že pokud by někdo ze zmíněné trojice kladenských hráčů nastoupil za Rytíře, už by letos nemohl hrát na střídavé starty za Slavii.

Zároveň je tedy potvrzeno, že Vítězslav Bílek dohraje ročník ve slavistickém kádru. Bílek, který během letošní sezony překonal milník 500 odehraných zápasů za Kladno, je pro Pražany jedním z tahounů. Za 9 zápasů zapsal 9 vstřelených branek a na další tři přihrál. „Chtěli jsme Slavii alespoň takto oplatit to, že nám Petra nechají,“ dodal s poděkováním Čermák.

Autor: Tomáš Jůdl