Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Středočeský kraj připravuje druhý ročník kulturního léta, akce budou také v dolu Mayrau

Pondělí, 17. února 2020 06:40

Středočeský kraj letos opět připravil a podporuje akce Středočeského kulturního léta, navazuje tak na pilotní projekt z loňského roku. Mezi objekty, kde se letos budou akce konat, patří například areál bývalého dolu Mayrau na Kladensku.

Středočeský kraj připravuje druhý ročník kulturního léta, akce budou také v dolu Mayrau (Foto: KL)

„Tento projekt ukázal, že nejatraktivnější pro návštěvníky jsou divadelní představení, v nichž účinkují herci známí z audiovize. V rámci hudebního programu pak největší úspěch zaznamenal koncert kapely Čechomor. Kostra letošního kulturního léta je proto sestavena z koncertů této skupiny a divadelních představení, která dílem realizují i profesionální divadla zřizovaná ve Středočeském kraji, tedy Kladno,Příbram a Mladá Boleslav,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička

Cílem loňského prvního ročníku Středočeského kulturního léta bylo prostřednictvím živé kultury oživit krajská muzea, památníky či skanzeny, a přilákat do nich návštěvníky napříč generacemi. „I letošní program bude zahrnovat koncerty, činoherní představení a muzikál. Chceme zpřístupnit naše objekty co nejširšímu publiku, proto neuvažujeme o žádné alternativní tvorbě, ale jdeme cestou pohodových akcí vhodných pro letní odpoledne či večery,“ přibližuje záměr Karel Horčička. V dramaturgickém plánu jsou tak například komedie „Intimní příběhy z ráje“, „Smím prosit“ s Janem Révaiem a Igorem Barešem, „Svatební cesta do Jiljí“nebo muzikál „Balada pro banditu.“  

Mezi objekty, kde se letos budou akce konat, patří například areál bývalého dolu Mayrau v Kladně, muzea v Jílovém, Lánech, v Roztokách či ve Vlašimi. V areálech muzeí v přírodě dostane prostor například tradiční česká dechovka. Jeden z koncertů bude i v Památníku Josefa Lady v Hrusicích.

Prostor dostanou i úspěšní interpreti ze soutěže podporované Středočeským krajem Skutečná liga Středočeského kraje. Budou koncertovat jako předkapely k vystoupení profesionálních umělců.

„Konkrétní místa a termíny se ještě dolaďují, ale hlavní kostru letošního programu už máme připravenou. Loňský první ročník projektu nás přesvědčil o tom, že jsme se vydali správnou cestou, měli jsme velmi pozitivní ohlas od návštěvníků. Radní se s letošním dramaturgickým plánem seznámili a vzali ho na vědomí,“ uzavřel Karel Horčička.

Autor: (red)