Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Nedělní večer v Kladně byl ve znamení benefičního koncertu Na pomoc Americké

Úterý, 18. února 2020 07:30

Olga Lounová, The Beatles Revival, All Right Band, Pepa Fousek a další. Nedělní večer se v Kladně nesl ve znamení benefičního koncertu pro obyvatele vyhořelého paneláku v Americké ulici. Známí interpreti v kladenském divadle vystoupili bez nároku na honorář, výtěžek z akce půjde do veřejné sbírky na pomoc potřebným.

Nedělní večer v Kladně byl ve znamení benefičního koncertu Na pomoc Americké (Foto: Marek Procházka)

Obrovská vlna solidarity zaplavila Kladno poté, co v sobotu 25. ledna nad ránem zlikvidoval požár několik bytů panelového domu v Americké ulici. Město poskytlo okamžitou pomoc, lidé přispívají na transparentní účet či v hotovosti do pokladničky v infocentru, další přispěchali s materiální pomocí a nad to všechno město uspořádalo benefiční koncert, na němž v neděli 16. února večer vystoupili přední interpreti z Kladenska − bez nároku na honorář. Výtěžek z koncertu totiž poputuje do veřejné sbírky „Na pomoc Americké!“.

Na jevišti Městského divadla Kladno se vystřídali například The Beatles Revival, All Right Band, The Blues Q, Jarda Tauber či Floyd Pulses, jako speciální host vystoupila popová zpěvačka Olga Lounová. Na své si přišly i děti, neboť pořadatelé zajistili bohatý doprovodný program. Na malé scéně byla pro malé kutily připravena tvořivá dílna, v divadelní kavárně a foyer pak čaroval kouzelník Miroslav Gřegoř.

„Celkově akce vynesla 61 750 korun, z toho výtěžek ze vstupného tvořil 46 750 korun. Šek na dalších 15 000 korun předal přímo během benefice člen Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Munzar. Peníze pak poukázal na transparentní účet, na který bude připsán i výtěžek ze vstupného,“ uvedla Eva Havelková z kladenského magistrátu.

Večer k prasknutí napěchovaný kulturním programem snad alespoň trochu zmírnil strasti, které obyvatelé požárem zasaženého domu v posledních týdnech zažívají. Dobrou zprávou je, že někteří lidé, jejichž příbytky požár ani hektolitry vody příliš nezasáhly, už se pomalu mohou stěhovat zpátky domů. Ostatní snad alespoň trochu podpoří na duchu fakt, že v tom nejsou sami a lidé na ně myslí, jak ostatně dokazují i pohyby na transparentním účtu.

Pokud chcete pomoci i vy, do 31. března můžete přispět do veřejné sbírky příspěvkem, který lze zaslat na zvláštní bankovní účet číslo 229954136/033 vedený u ČSOB. Pohyby na transparentním účtu můžete sledovat ZDE:. Přispět v hotovosti lze do pokladničky umístěné v Městském informačním centru.

Autor: (jk)