Teplárna Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Cyklus Inspiromat ve vědecké knihovně odstartuje přednáška o deskovkách

Pondělí, 17. února 2020 06:00

Máte nápad a nevíte, jak ho realizovat? Přijďte se inspirovat příběhem tvůrců deskovek! Ve středu 19. února odstartuje ve Středočeské vědecké knihovně Kladno nový přednáškový cyklus Inspiromat kladenský rodák Stanislav Šulc, autor her „Náplavka“ či „Za pokladem loupežníka Divouse“.

Cyklus Inspiromat ve vědecké knihovně odstartuje přednáška o deskovkách (Foto: KL)

Stanislav Šulc, rodák z Kladna, dostal nápad na deskovou hru při své každodenní pěší cestě do práce v Modřanech, kam chodil přes Náplavku. Kdo dění kolem pražské Náplavky sleduje, ví, že v posledních letech doznala velkých změn a z místa, kam bývalo o strach večer zavítat, se stalo pulzující centrum kulturního dění. Snad i proto si Náplavka získala Šulcovu pozornost.

Od prvotního nápadu do vlastní realizace uběhly téměř dva roky. Dnes má Šulc se svým kamarádem a společníkem Václavem Stárkem na kontě dvě realizované deskové hry a spolupráci na deskovce cestovatele Dana Přibáně: „Trabantem napříč kontinenty“.

Na přednášce, která ve středu 19. února startuje v 17:30 ve velké studovně Středočeské vědecké knihovny v Kladně, se můžete těšit na vyprávění o nerůznějších aspektech tvorby nejen deskovek, ale i jiných her. Dozvíte se, co všechno je třeba promyslet, než se do toho pustíte, a co všechno to obnáší (testování: lidský faktor, moderní technologie, matematické modely). Rovněž se seznámíte se situací na českém trhu her a s vydavateli. Dozvíte se ale i to, jak se rozšiřují skupiny hráčů (nové cílové skupiny, nová distribuční místa). Přednáška je úvodním dílkem z nového cyklu nazvaného Inspiromat.

Šulcovy hry „Náplavka“ a „Za pokladem loupežníka Divouse“ bude na místě možné zakoupit. Jeden vylosovaný účastník získá hru zdarma. Vstupné na přednášku činí 50 korun.

Autor: (jk)