• Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Rytíři v Liberci třikrát vedli, nakonec ale odjeli s prázdnou

Neděle, 16. února 2020 18:50

Na ledě Bílých Tygrů to byla pořádná divočina! Rytíři šli třikrát do vedení, svůj náskok ale ani jednou nedokázali navýšit a Liberec vývoj otočil. Kladeňáci se nevzdali a v závěrečném dějství snížili na rozdíl jediné trefy, finální krok na cestě za vyrovnáním už ovšem nezvládli. Kladno tak na ledě lídra zapsalo těsnou porážku 4:5 a prohrálo podeváté v řadě.

Začátek zápasu mohl Rytíře lehce zarazit. Hned v první minutě měli Bílí Tygři obrovskou možnost, Lukáš Cikánek si ale poradil na jedničku. A do hry se tak mohli dostat hosté, kteří oproti posledním zápasům od úvodu předvedli zlepšenou hru. Na rozdíl od předchozích utkání stříleli z každé pozice a právě to přineslo ovoce. Už ve třetí minutě vypálil Michal Barinka a Patrik Machač tečoval jeho pokus do sítě – 0:1. Kladeňáci si ale zavařovali svými vyloučeními. V první přesilovce Liberce srovnal přesnou tečí Michal Bulíř – 1:1. Kladno ze svých přesilovek neskórovalo, při vyrovnaném počtu hráčů na ledě šlo ale opět do trháku. Brady Austin si nabruslil na levý kruh a vystřelil přesně – 1:2. Jenže vedení si hosté do druhé části nepřenesli. 21 vteřin před sirénou smazal rozdíl nechytatelnou dělovkou Michal Birner – 2:2.

Ve druhé části už měl domácí tým přece jen výraznější nápor. Lukáš Cikánek ale zlikvidoval celou plejádu šancí a do vedení šlo opět Kladno! To nejprve promrhalo dlouhou přesilovku pět na tři, pak se ale se štěstím radovalo. David Stach vystřelil nečekaně z rohu kluziště a puk skončil za Hrachovinovými zády – 2:3. Ani toto vedení však nemělo dlouhého trvání. Rytíři byli opět vyloučeni a Libor Hudáček zužitkoval přesilovku střelou z levého kruhu – 3:3. Bílí Tygři si navíc i po gólu udrželi nápor a Libor Hudáček je poprvé v zápase poslal do trháku. Tentokrát mířil přesně z pravé strany – 4:3.

Třetí část pro Rytíře neodstartovala dobře. Liberec měl tlak a v přesilovce odskočil o dvě trefy. Michal Birner to udělal luxusně a Radan Lenc zakončoval do prázdné – 5:3. Kladno se ale nevzdalo. Vybojovalo další dlouhou výhodu pět na tři a tentokrát už ji zvládlo! Brendan O’Donnell dostal nabito a ranou z první snížil – 5:4. Možnost k vyrovnání přišla hned vzápětí, kdy šli Liberečtí opět do oslabení, Kladno ale klasickou přesilovku nevyužilo. Naopak krátce poté vyrazil vpřed jeden z domácích a Brendon Nash řešil celou situaci faulem. Lukáš Cikánek ale zachoval klidnou hlavou a bekhendový blafák Libora Hudáčka zneškodnil betonem! Hosté tak dál žili a měli naději na bodový zápis. V poslední minutě proto odvolali brankáře a zkusili to se šesti bruslaři, Liberečtí už je ale zkušeně do ničeho nepustili.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, Hanousek – Birner, Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, Zachar – Krenželok, Jelínek, Ordoš – Vlach, Musil, Valský. Trenéři: Augusta, Kudrna.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka, Zelingr, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – Hovorka, Stach, O‘Donnell – Melka, Machač, Redlich – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Šmíd, Birner), 20. Birner (Šmíd, Bulíř), 37. Hudáček (Birner, Lenc), 39. Hudáček (Lenc, Knot), 49. Lenc (Bulíř, Hudáček) – 3. Machač (Barinka, Redlich), 12. Austin (O’Donnell, Melka), 35. Stach (O’Donnell), 51. O’Donnell (Austin). Třetiny: 2:2, 2:1, 1:1. Vyloučení: 8:6. Využití: 4:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr. Diváci: 7 500. Nejlepší hráči utkání: Libor Hudáček – Brendan O’Donnell.

Autor: Filip Arnold – Rytíři Kladno