Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Zdrogovaný řidič na sebe v Tuchlovicích upozornil náhlým zrychlením

Neděle, 16. února 2020 11:00

Během pár hodin odhalili stochovští policisté dva řidiče pod vlivem návykových látek. Jeden z nich se prozradil, když při spatření hlídky šlápl na plyn a snažil se rychle zmizet. Policisté se ho jali následovat a po chvilce ho zastavili na majáky.

Zdrogovaný řidič na sebe v Tuchlovicích upozornil náhlým zrychlením (Ilustrační foto: KL)

Prvním hříšníkem, který uvízl v policejní síti, byl třicetiletý muž, kterého si hlídka všimla, když jeho oktávie v Tuchlovicích najednou podezřele zrychlila a sjela z Karlovarské do ulice U Staré školy, odkud pokračovala do ulice V Koutě. Tam policisté vozidlo za užití světelné signalizace zastavili. Řidiče po předložení dokladů vyzvali k testu na alkohol a návykové látky. Zatímco přítomnost alkoholu vyloučila dechová zkouška, test na drogy vyšel pozitivně na metamfetamin.

Druhý, čtyřicetiletý řidič, byl zastaven ve svém vozidle Citroen ve Stochově za použití výstražného světelného a zvukového znamení. Na výzvu policistům předložil všechny doklady potřebné k provozu a řízení vozidla a také se podrobil dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. Stejně jako v prvním případě byla dechová zkouška negativní, ale test na drogy měl pozitivní výsledek na metamfetamin.

„Oběma řidičům byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)