Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Vítězství, které snad dodá psychickou pohodu. Kanonýři přehráli Havířov 9:3

Neděle, 16. února 2020 09:00

Byla to jejich domácí rozlučka se základní části a skončila vítězně. A-tým Kanonýrů přesvědčivě porazil Exelsior Havířov 9:3, když hattrick zaznamenal Miroslav Šnajdr. Kladno tak zůstávána čtvrtém místě a zda ho udrží i pro play off, rozhodne příští týden poslední kolo základní části. V něm musí Kanonýři získat minimálně stejně bodů jako páté Ústí nad Labem. Oba týmy přitom shodně vyrážejí na jižní Moravu – Kladno bude hrát proti druhým Buldokům, Ústí zase se Znojmem.

Ilustrační foto: KL

Dnes to byla zasloužená výhra a vzhledem k našemu psychickému stavu jde o tři důležité body, které řadě hráčů pomohou. Oproti předchozímu zápasu jsme dokázali výkon zlepšit, i když je třeba přiznat, že byl rozdíl mezi kvalitou soupeře. Ovšem Havířov byl houževnatý, což ukázal v první třetině,“ popisoval kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Jeho hráči měli v sobotu výtečné začátky třetin. V té první už ve čtvrté minutě vedli 2:0, jenže jak bylo v poslední době u Kladna zvykem, slibný náskok ztratili. Naštěstí v té druhé znovu a už definitivně odskočili. „Pak už jsme zápas měli, ať už jde o útok či obranu, pod mnohem větší kontrolou. Přesto je tam spoustu věcí, na kterých musíme před play off zapracovat. My se teď chceme soustředit, abychom se krůček po krůčku zlepšovali před rozhodující částí sezony,“ uvedl Pazdera.

Příští domácí zápas přijde až v play off. Z jaké pozice a proti jakému soupeři se Kanonýři do něj půjdou, se rozhodne až v příštích týdnech (soka pro čtvrtfinále si totiž týmy volí až po odehraném předkole).

Autor: Robert Sára