Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Trápení pokračuje. Rytíři nedali v Olomouci ani gól a prohráli poosmé v řadě

Pátek, 14. února 2020 20:31

 Rytíři nestačili na domácí Olomouc a soupeři podlehli jasně 0:4. Hosté se jen stěží dostávali do šancí, zatímco domácí celek hrál ve veliké pohodě a už po první části vedl o dvě branky. Ve zbývajících třetinách navíc Olomoučtí přidali pokaždé po jedné brance a pohodlně si dokráčeli pro výhru. Kladeňáci prohráli poosmé v řadě a na poslední Litvínov mají už jen čtyřbodový náskok.

Ilustrační foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Hned úvodní vteřiny nastínily, jak bude vypadat první část i celé utkání. Už v první minutě totiž kladenské obraně ujel Lukáš Nahodil a jeho jmenovec Cikánek musel vytáhnout dobrý zákrok. Pavel Musil z veliké možnosti ještě pohořel na brankáři Rytířů, zakrátko už se ale domácí radovali. Jan Jaroměřský vyjel na pravý kruh a křižnou přihrávkou vybídl ke skórvání do odkryté brány Davida Ostřížka – 1:0. Rytíři se navíc vůbec nepoučili a zanedlouho to bylo o dva góly. Zbyněk Irgl ujel za Bradyho Austina a tváří v tvář Cikánkovi nezaváhal – 2:0. Když pak hosté hráli přesilovou hru, dál navíc byli nebezpečnější kohouti, kteří několikrát ujeli. Kladenský gólman svůj tým ale dál držel ve hře. Jedinou vlaštovkou první části tak zůstal pokus Tomáše Redlicha, který zasáhl tyč za Branislavem Konrádem.

Ve druhé části se toho bohužel pro hosty moc nezměnilo, byť v prvních minutách domácí nebyli už tolik nebezpeční. Kladno ale nakládalo velice špatně se svými přesilovkami a ve 26. minutě inkasovalo potřetí. Jan Jaroměřský vytáhl Cikánka k bližší tyči, bleskově obkroužil klec a odrazem od Zelingrovy brusle dostal kotouč do sítě – 3:0. Zakrátko to zkoušel obdobně, jen z opačné strany Pavel Musil, jenže Lukáš Cikánek zastavil puk hokejkou na brankové čáře.

Závěrečné dějství už mnoho nového nepřineslo. Domácí hráli ve veliké pohodě a s obrovskou lehkostí se dostávali do útočných možností, které končily na Lukáši Cikánkovi. To Kladno se pořádně trápilo, aby vůbec přešlo do pásma a větší šance nemělo. A kohouti dál ukazovali, jak snadno to jde, když se vám daří. Vilém Burian dostal puk mezi kruhy a přesnou střelou navýšil rozdíl – 4:0. Ve zbytku zápasu už se pak skóre neměnilo. 

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Káňa, Irgl – Ostřížek, Knotek, Olesz – Vodný, Handl, Skladaný. Trenéři: Moták, Tomajko.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Stach, O’Donnell – Hovorka, Vampola, Zikmund – Redlich, Machač, Š. Bláha – Hajný, Kaut, Melka. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský, 52. Burian (Káňa, Ondrušek). Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Kubičík, Stano – Hlavatý, Lederer. Diváci: 5500.

Autor: Filip Arnold – Rytíři Kladno