Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policisté dopadli specialistu na drobné vloupačky, už je ve vazbě

Sobota, 15. února 2020 11:00

Kladenští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže, který opakovaně vykrádal nápojové a další automaty v Kladně a Praze, přestože už byl za majetkovou trestnou činnost v nedávné minulosti odsouzen. Teď už je zase za mřížemi.

Policisté dopadli specialistu na drobné vloupačky, už je ve vazbě (Ilustrační foto: KL)

Pětatřicetiletý muž z Kladenska čelí obviněním ze spáchání hned několika trestných činů, a to konkrétně z krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření platebního prostředku. Od listopadu loňského roku do letošního února se na Kladně a v Praze opakovaně vloupal do nápojových či obdobných automatů, odkud ukradl mince, nebo se o to alespoň pokusil. Mimo to se zaměřil například na šatny, kde vykrádal skříňky.

„Pětatřicetiletý muž, který způsobil svým jednáním celkovou škodu přesahující 40 tisíc korun, se těchto činů dopouštěl opakovaně, a to i přes to, že byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen. V pondělí 10. února byl soudcem akceptován návrh na vzetí obviněného do vazby a poté byl eskortován do vazební věznice,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)