Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slánská stopa v národním týmu! Basketbalista Farský byl poprvé povolán do reprezentace

Sobota, 15. února 2020 09:00

První nominace do seniorské basketbalové reprezentace se ve dvaceti letech dočkal slánský rodák Radek Farský. Zahraje si tak blížící se kvalifikaci na mistrovství Evropy.

Slánská stopa v národním týmu! Basketbalista Farský byl poprvé povolán do reprezentace

Radek Farský byl pravidelně členem mládežnických reprezentačních výběrů, dres dospělého nároďáku ale oblékne poprvé. Trenér Ronen Ginzburg si slánského rodáka vybral za jeho výkony v dresu Brna, kde hraje Farský naši nejvyšší soutěž.

Kladensko navíc bude mít v reprezentaci ještě jedno zastoupení. Jako kapitán totiž povede Čechy do boje Kladeňák Vojtěch Hruban, který nahradil v roli lídra národního týmu Pavla Pumprlu, jenž ukončil kariéru. „Přirozeně to vyšlo na něj, shodli jsme se snadno. Žádné spory. Nikdy ho neslyšíte si stěžovat nebo že by snad nepřijel, že by byl unavený. Je vždy na sto procent oddaný národnímu týmu,“ objasnil volbu Hrubana kapitánem trenér Ginzburg.

Vedle Hrubana jsou v týmu z úspěšného mužstva z loňského mistrovství světa ještě Jaromír Bohačík, Martin Kříž, Martin Peterka, Patrik Auda, Lukáš Palyza, Jakub Šiřina a Tomáš Vyoral. Ve výběru naopak chybí současný nejlepší český basketbalista Tomáš Satoranský nebo Ondřej Balvín s Blakem Schilbem.

Češi rozehrají kvalifikaci na mistrovství Evropy v pátek 21. února, kdy se v Pardubicích střetnou s Dánskem. 24. února pak sehrají další utkání v Litvě. Národní tým má však nehledě na výsledky jistou účast v základní skupině, protože v roce 2021 bude jednu ze skupin hostit v O2 areně. Dalšími pořadatelskými zeměmi jsou Německo, Itálie a Gruzie.

Nominace národního týmu:

Rozehrávači: Vít Krejčí (Zaragoza), Jakub Šiřina (Opava), Tomáš Vyoral (Pardubice).

Křídla: Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Petr Šafarčík (všichni Nymburk), Radek Farský (Brno), Lukáš Palyza (Olomoucko).

Pivoti: Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk), Václav Bujnoch (Opava), Luboš Kovář (Svitavy), Šimon Puršl (Svitavy), Patrik Auda (Boulazac).

Autor: (fa)