Central Kladno heckl.cz heckl.cz Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint Kladno

Autovrakoviště v Kladně je v plamenech, na místě zasahuje deset jednotek hasičů

Pátek, 14. února 2020 16:59

Kladenské autovrakoviště zasáhl v pátek krátce po 14. hodině požár. Mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová potvrdila, že požár vypukl na šrotišti U Borovin.

Autovrakoviště v Kladně je v plamenech, na místě zasahuje deset jednotek hasičů (Foto: Tomáš Vokoun)

V pátek odpoledne se Kladno začalo halit do hustého černého dýmu. Na autovrakovišti v Dubí vypukl rozsáhlý požár, který se ani po třech hodinách nepodařilo lokalizovat.

„Oheň vypukl na soukromém pozemku, kde se vznítilo asi 80 autovraků. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. K likvidaci požáru vyjelo více než deset jednotek hasičů a  na místo míří i naše chemická laboratoř,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Na autovrakoviště míří také záchranný útvar z Hlučína, který pomocí těžké techniky bude vraky rozhrnovat od sebe, aby bylo možné je hasit postupně.

Obyvatelům Hřebče a Buštěhradu bylo odpoledne doporučeno, aby pro jistotu nevětrali. Vítr totiž odvál dýmová oblaka právě tímto směrem. Pracovníci Chemické laboratoře Kamenice však v obou obcích provedli měření vzduchu a nebezpečné látky zjištěny nebyly.


Autor: (kh)