Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Je tu klíčový zápas proti Ústí. Kolikátí Kanonýři skončí a jak se hraje play off 1. ligy?

Pátek, 14. února 2020 06:40

Už zbývá odehrát jen tři zápasy do konce základní části a už zbývají rovněž jen tři možnosti, z jaké pozice Kanonýři půjdou do play off. Po sobotní porážce ve Znojmě jsou čtvrtí, ale po úterní domácí dohrávce proti Ústí nad Labem (19:00, hala BIOS) se mohou vrátit na třetí místo.

Je tu klíčový zápas proti Ústí. Kolikátí Kanonýři skončí a jak se hraje play off 1. ligy? (Foto: Kanonýři Kladno)

Bude to zvlášť důležitý souboj, neboť Ústí je v tabulce jen o bod zpět. Případné vítězství by tak Kladno výrazně posunulo k tomu, aby se udrželo v první čtyřce, což znamená začínat čtvrtfinálovou sérii v domácím prostředí. „Ústí jsme u nich dokázali porazit, ale od té doby se soupeř hodně herně posunul. Čeká nás těžký duel, ale nutně potřebujeme vyhrát, abychom si udrželi dobrou pozici po základní části,“ ví před úterním zápasem kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Jak na tom tedy Kanonýři jsou? A jakým systémem se play off 1. ligy hraje?

Třetí budou, když…

… vyhrají za tři body všechna tři zbývající utkání, tedy tento týden doma s Ústím i Havířovem a příští v Brně. Pak by se nemuseli ohlížet na výsledky Chomutova. Ovšem Buldoci se ještě o rvou s Karlovými Vary o vítězství v základní části, takže to není rozhodně snadná cesta.

… vyhrají za tři body dvě zbývající utkání včetně toho proti Ústí a Chomutov získá doma proti Znojmu a venku proti Exelsioru Havířov jen tři body (Kladno má s Chomutovem horší vzájemné zápasy, takže v případě stejného bodové zisku skončí v tabulce za ním).

Čtvrtí budou, když…

… sice porazí Ústí za tři body, ale v posledních dvou kolech získá Chomutov o bod víc.

… porazí Ústí jen za dva body a v posledních dvou kolech získá Chomutov minimálně stejně bodů.

… získají proti Ústí jen bod, ale to v posledních dvou kolech získá stejně nebo méně bodů než Kladno.

Pátí budou, když…

… v úterý prohrají s Ústím a jejich hlavní dva soupeři (Chomutov a Ústí) v posledních dvou kolech výrazně neselžou.

Existuje samozřejmě mnohem více už méně pravděpodobnějších variant, nicméně porážka proti Ústí by byla i vzhledem k závěrečnému losu zřejmě klíčová.

Jak se play off hraje?

Mužstva na 7. až 10. místě čeká předkolo na dvě vítězná utkání o postup do čtvrtfinále. Až bude známa konečná čtvrtfinálová osmička, tak si týmy na 1. až 3. místě po základní části postupně vybírají soupeře, tentokrát se série už hrají na tři vítězství. Vítěz finále play-off postupuje přímo do Tipsport Superligy; poražený finalista hraje baráž.

Autor: Robert Sára