Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Psí útulek Bouchalka představuje Pajdu, chcete ho?

Pátek, 14. února 2020 06:20

Protože pejsků v útulku Bouchalka postupně neustále přibývá, připravily Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky pro své čtenáře další pokračování seriálu, ve kterém jednou týdně představí jednoho „hafana“. Můžete si ho adoptovat, nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Pajda.

Psí útulek Bouchalka představuje Pajdu, chcete ji? (Foto: Psí útulek Bouchalka)

Pajda je jezevčík. Tím by mohl popis končit, protože být jezevčík není jen plemenná příslušnost, je to tak nějak i „diagnóza“. Samozřejmě jsou hodní jezevci, ale pak je tu ta skupina tvrdohlavých vzteklounů, do které patří i náš Pajda. On to není zlý hafan, ale žil devět let se starou paní, neměl žádná pravidla ani pohyb, dělal si, co chtěl, a mohl i kousat a vztekat se.

Dalo by se říct, že Pajda se někdy ožene a někdy kouše, když se mu něco nelíbí. Bohužel je to spíš tak, že pořád kouše a všechny. Takový jeho pozdrav místo podání ruky. Jediný, koho nekousal, byla dcera majitelky. Ta na něj byla vlídná, ale přísná, nevšímala si ho a minimalizovala kontakt. Jediná to s ním uměla.

Pajda bude potřebovat domov, kde ho nechají na pokoji. Nebude se mu nikdo vnucovat a sám si určí, kolik kontaktu si přeje – alespoň ze začátku. K tomu dostatek procházek, teplé místo na spaní, dobrá bašta a bude to nejspokojenější pes.

Je vhodný do bytu i na zahradu – ta by byla přeci jen o něco lepší. Na procházky chodí moc rád, v útulku připínání a chození ven zvládá dobře. Bude rád i za starší páníčky, kteří ho však nebudou chtít ňuňat a mazlit. On o kontakt příliš nestojí, nebo alespoň zatím ne. Spíš tak najít milovníka jezevčíků, který mu poskytne domov z lásky k plemeni a přizpůsobí se tomu, jaký Pajda je.

Ostatní pejsky snese, raději má feny, ale doma byl zvyklý jako jedináček. K dětem se samozřejmě vůbec nehodí.

Odkaz na album pejska naleznete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Jana Tichá