Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenská LEGO® továrna nově vyrábí i vlastní elektřinu

Čtvrtek, 13. února 2020 07:10

Na konci ledna 2020 byl dokončen projekt fotovoltaických panelů na střechách kladenské LEGO® továrny. LEGO Group tak pokračuje v udržování rovnováhy mezi spotřebou energie výrobních závodů a obnovitelnou energií vyráběnou přímo v místě provozu i v jiných lokalitách.

Kladenská LEGO® továrna nově vyrábí i vlastní elektřinu (Foto: Kladenská LEGO® továrna)

„Díky solární elektrárně si dokážeme vytvořit energii z obnovitelných zdrojů. Je to další krok, kterým snižujeme dopad našeho provozu na životní prostředí. Cílem LEGO Group je mít pozitivní dopad na společnost a na planetu, kterou jednou zdědí naše děti,“ říká Janet Kroes, generální ředitelka LEGO továrny v Kladně.

Na střeše kladenské LEGO továrny je instalováno 3 570 solárních panelů. Jsou umístěny na šesti produkčních halách a zabírají plochu přibližně 3 400 metrů čtverečních. Jsou tak jednou z největších instalací střešní fotovoltaiky v České republice.

„Už v prvním roce provozu dokážeme snížit uhlíkovou stopu kladenské továrny přibližně o 5 procent. To odpovídá výrobě 980 MWh ročně a snížení produkce oxidu uhličitého o 1 550 tun. Můžeme to přirovnat například k ročnímu provozu asi 200 rodinných domů,“ doplňuje technické detaily projektový manažer Vlastimil Knecht.

Autor: Markéta Vaňková