Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • 90 let školy
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

Kladno investuje do revitalizace ulic, oprav chodníků a parkovišť 150 milionů

Čtvrtek, 13. února 2020 07:50

V ulicích Kladna začaly rekonstrukce chodníků, připravují se projekty na revitalizaci ulice Štěchova i Obránců Míru a také zkapacitnění parkoviště u kulturního domu. V rozpočtu města je na tyto akce alokováno více než 150 milionů korun.

Kladno investuje do revitalizace ulic, oprav chodníků a parkovišť 150 milionů (Foto: MMK)

„Chodníky a parkoviště vyžadují pravidelné investice a opravy každý rok, v minulém roce jsme investovali do chodníků kolem zrekonstruovaných krajských silnic a letos budeme samozřejmě pokračovat. Tyto práce souvisí i s rozšiřováním sítě optických kabelů ve městě, která je součástí dlouhodobé strategie města v oblasti rozvoje informačních a komunikačních technologií,“ informoval Dan Jiránek, primátor Kladna a dodal: „Největšími investicemi jsou revitalizace ulice Štechova a Obránců Míru. Parkoviště u kulturního domu dostane nový povrch a desítky parkovacích míst navíc.“

„Aktuálně jsou pokládány chráničky pro optické kabely města Kladna a rekonstrukce chodníků v části ulice Dukelských hrdinů v termínu od 3. do zhruba 21. února. Stejné práce se uskuteční v části ulice Gen. Klapálka, od čerpací stanice k Baumaxu, a to v termínu od 10. února do 15. března,“ řekl Oldřich Černý, náměstek primátora pro dopravu.

V ulici Milady Horákové se dokončují chodníky v úseku ulic J. Lébra  – Na Kovárně. V tomto úseku se naváže na přeložky inženýrské sítě CETIN a výstavbu autobusové zastávky, kterou provádí Středočeský kraj v rámci rekonstrukce vozovky II/118.

 Připravuje se revitalizace veřejného prostranství a ulice Štechova v úseku od Billy po ul. Vančurova za 25 milionů korun. Vozovky a chodníky budou mít nový propustný povrch, stejně jako přilehlá parkoviště. Odborná firma provede také výměnu stožárů a svítidel veřejného osvětlení. Nově se upraví park a stávajících zelené plochy i chodníky. Přibyde i hřiště na pétanque, venkovní workout hřiště a psí loučka s prvky agility. Nové parkoviště pro více než 80 aut a plochy pro kontejnery místním obyvatelům přinesou větší komfort.

Třicet milionů korun by měla stát plánovaná revitalizace ulice Obránců Míru v úseku ulic Unhošťská – Ukrajinská, a to včetně rekonstrukce části chodníku podél ulice Unhošťská čp. 2069 – 71.

V záměru je oprava komunikací a chodníků s bezbariérovým přístupem. Upraveny budou také travnaté plochy, instalovat se bude nové LED osvětlení, parkovací stání bude provedeno ze zatravňovací dlažby umožňující vsakování povrchové vody. V rámci zvýšení bezpečnosti je navrženo osvětlení stávajících přechodů v ul. Obránců míru, které jsou umístěny na zvýšených plochách z kamenné dlažby. Opravy se dočká také cyklotrasa, která tuto lokalitu protíná.

Rekonstrukcí schodů v ulici Rudolfa Knotka směrem na Bukovku (nejdelší schody v Podprůhonu) dojde ke sjednocení výšky a počtu stupňů v jednotlivých částech a napraví se tak neuspokojivý technický stav samotného schodiště. Úpravy budou respektovat stávající vstupy do přiléhajících nemovitostí. Lemovat ho budou boční zídky z betonových cihel, které svým tvarováním budou odkazovat na původní řešení. Podél schodiště bude zároveň vybudován chodník.

Připravují i další práce v ulicích Kladna, například opravy chodníků, demolice zídek a úpravy parkovacích ploch jsou v plánu také v ulici Holandská u čp. 2479 – 2481.

Autor: Lucie Steinerová 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Slávka, chcete ho?

 2. foto

  Na Sletišti se konal šestý ročník Seniorského pětiboje

 3. zprávy

  Nové přístrojové vybavení zaplatila kladenské nemocnici místní teplárna

 4. sport

  Fotbalové Kladno odstartovalo nevyrovnanými výkony, potvrdí v sobotu lepšící se formu?

 5. sport

  Tým Miners do 13 let vyhrál na turnaji ve Frýdku-Místku všechny zápasy

 6. pozvánka

  Ve Sládečkově vlastivědném muzeu je k vidění známková tvorba Cyrila Boudy

 7. foto

  Střední škola designu a řemesel Kladno se zapojila do akce „UKLIĎME SVĚT“

 8. foto

  V Buštěhradě byl den otevřených dveří ve sluneční elektrárně

 9. krimi

  V Kladně jsou poctiví nálezci horkým zbožím

 10. krimi

  V Kladně kradl recidivista potraviny, teď mu hrozí tři roky žaláře

 11. krimi

  V Libušíně napáchal zloděj na novostavbě škodu 60 tisíc

 12. zprávy

  V Kladně a Slaném se natáčel seriál Ochránce

 13. pozvánka

  Sbor dobrovolných hasičů z Hřebče zve na požární útok

 14. pozvánka

  Ve Slaném budou rožnit býka, vyhlásí sportovce roku a uspořádají mistrovství v boulderingu

 15. krimi

  Mladík usedl za volant i přes zákaz řízení, nyní mu hrozí vězení

 16. zprávy

  Slaný nabídne pozemky na Hájích formou aukce

 17. pozvánka

  Na škole E. Beneše oslaví výročí jejího založení s ročním zpožděním

 18. zprávy

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 19. sport

  První výhru Rytířů v sezoně zajistil dvěma góly Jaromír Jágr!

 20. pozvánka

  Rytíři pořádají v pondělí náborovou akci