Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenští volejbalisté v Portugalsku urvali vítězství, s evropským Challenge Cupem se ale loučí

Středa, 12. února 2020 07:00

Volejbalisté Kladna zvládli odvetu osmifinálového souboje se Sportingem Lisabon a ve vypjaté bitvě na půdě soupeře vyhráli 3:2 na sety. S evropským turnajem se tak loučí nejlepším možným způsobem, vyřadila je domácí porážka 0:3 z prvního vzájemného duelu.

Ilustrační foto: KL

Po prvním osmifinálovém zápase to vypadalo, že to bude jasná záležitost, Kladno ale nesložilo zbraně a za bojovný výkon z odvety si zaslouží uznání. Pravdou ovšem je, že domácí si uhráli postup už v prvním setu.

Sporting totiž začal velmi sebevědomě a v první sadě povolil Kladnu jen jednou srovnat stav – a to už na začátku na 1:1. Jinak domácí celek celou dobu vedl a rozdíl vytáhl až na šestibodový. V konečném součtu nakonec šel do vedení na sety po výsledku 25:20.

To druhá hra už byla o poznání vyrovnanější. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a s Kladnem už to nevypadalo dobře, když soupeř vedl 21:19. Orli se ovšem nevzdali a dobrým závěrem set urvali na svoji stranu. Skóre z pohledu domácích se zastavilo na stavu 23:25.

Ve třetí a čtvrté sadě to vypadalo, že jeden z týmů vždy úplně vypl a vypadl z role. Nejprve to byli hosté, kteří tahali za kratší konec a prohráli vysoko o deset bodů – 25:15 pro domácí. Pak se ale role obrátili! Kladno hrálo dominantně a nakonec mělo ještě o bod vyšší náskok. Lisabon zapsal porážku 14:25.

Rozhodovalo se tak ve zkrácené hře, kterou orli zvládli výborně. Od vyrovnaného stavu 5:5 už soupeře nepustili do vedení a po výsledku 12:15 (z pohledu domácích) se mohli rozloučit s Challenge Cupem výhrou!

Kladeňáci tak na evropském poli končí, zatímco Sporting jde do čtvrtfinále, ve kterém se utká buď s maďarským Penzugyorem (který má po první výhře 3:1 k postupu blíže) nebo s belgickým Haasrode Leuvenem. Zmíněné týmy odehrají odvetu ve středu 12. února.

Autor: (fa)