Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Letošní setkání s veřejností odstartovala na Vyšehradě

Středa, 12. února 2020 07:10

Studenému větru navzdory odstartovala letošní série setkání zástupců kladenské radnice s veřejností na promrzlém Vyšehradě v Motyčíně. I přes nepřízeň počasí se u tamní kapličky sešly více než dvě desítky lidí, kterým architekti představili projekt zamýšlené obnovy okolí jejich bydlišť.

Letošní setkání s veřejností odstartovala na Vyšehradě (Foto: Jaroslav Keimar – KL)

Motyčínský Vyšehrad v současnosti ze všeho nejvíce vystihuje jedno přídavné jméno: zanedbaný. Stranou páteřních komunikací tady ve svahu stojí letité domky, k nimž se jejich obyvatelé pachtí přes vytlučenou panelku. Dominanta zdejšího náměstíčka v podobě malé kapličky je oprýskaná  a obklopená auty a kontejnery. Autobusy sem nejezdí a kdo nevlastní auto, táhne se domů s napěchovanými nákupními taškami do pořádného krpálu. To vše a mnohem více místní trápí a své si k tomu řekli i na úterním veřejném setkání, kam jich, chladnému vichru navzdory, přišlo více než dvacet.

Úvodem setkání, na němž kladenský magistrát zastupovali Anna Gamanová, koordinátorka Magdaléna Kolářová a Radovan Víta z Odboru životního prostředí, představili architekti ze studia ARCHUM návrh na komplexní obnovu lokality, v němž krom rekonstrukce kapličky a znovuobnovení její funkce dominanty náměstí, počítají také s úpravou povrchů, parkovacích míst, zeleně nebo rekonstrukcí schodů. Po úvodní prezentaci projektu a zodpovězení prvních dotazů se početná skupinka vydala na krátkou okružní procházku po Vyšehradu, na níž architekti své vize osobně demonstrovali v kontrastu se stávajícím neutěšeným stavem. Zájemci pak po skončení oficiální části setkání mohli se zástupci radnice dále diskutovat v nedaleké restauraci Pod Kuklíkem. Některé z jejich podnětů zapracují architekti do chystané studie, jiné bude možné řešit nezávisle na projektu.

Letošní setkání s veřejností odstartovala na Vyšehradě (Foto: Jaroslav Keimar – KL)

Autor: (jk)