Znovu blízko výhře, ale zase jen bod. Kanonýři prohráli s Ústím v prodloužení

Středa, 12. února 2020 07:20

Výsledkově špatné období Kanonýrů ještě nekončí. A-tým ve sledované dohrávce 23. kola byl stejně jako v sobotu ve Znojmě blízko třem bodům, nakonec ale proti Ústí získal jen jeden. Padl v prodloužení 6:7, což znamená, že si za poslední dva měsíce z osmi zápasů připsal šest proher a zároveň výrazně zkomplikoval výchozí pozici pro play off. Teď jsou Kanonýři čtvrtí a mají stejně bodů jako páté Ústí.
Znovu blízko výhře, ale zase jen bod. Kanonýři prohráli s Ústím v prodloužení (Foto: Kanonýři Kladno)

V první čtyřce, která ve čtvrtfinále dává výhodu úvodních dvou zápasů doma, se udrží, pokud v posledních dvou kolech uhrají alespoň stejný počet bodů jako právě Ústí. To nejdříve doma hostí Rožnov a pak míří do Znojma. To Kladno hraje v sobotu doma s Havířovem a základní část zakončí venkovním duelem proti Buldokům. „Máme to pořád ve svých rukách, problém je ale ten, že teď ty naše ruce nejsou moc silné. Trápíme se sami se sebou. Máme těžké období. Je to na nás, jestli nás tyto zápasy zocelí do play off. Pokud ano, tak se to bude hodit. Pokud ale budeme pokračovat ve výkonnosti, kterou máme, tak play off dlouho hrát nebudeme,“ ví kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

A zároveň ví, že je poměrně reálné, aby ve čtvrtfinále Kladno narazilo zrovna na Ústí. S ním přitom v úterý prožilo hororovou první třetinu, po které prohrávalo už 1:4. „Bylo to hrůzostrašné. Nedokázali jsme vyhrát jeden osobní souboj, nebyli jsme schopní udělat jeden rychlý sprint do útoku či do obrany, takže soupeř tu třetinu vyhrál naprosto zaslouženě. Naštěstí se nám pak povedlo přepnout v šatně,“ popisoval Pazdera.

Ano, do druhé části vlétli Kanonýři jako hurikán. Během minuty a 23 vteřin dali tři góly a srovnali. Ústí sice znovu odskočilo, ale ve třetí třetině Riebauer dvěma góly převrátil vedení na domácí stranu. To Kladno drželo až do 58. minuty, Stůj ho dokonce mohl zvýšit, jenže místo toho přišlo ústecké vyrovnání.

„Pořád se to opakuje dokola. Přišly dvě laciné a naivní chyby do obrany, ze kterých soupeř překlopil vítězství na svou stranu. Vyrovnal z nulového úhlu, kdy se snadno dostal před brankáře. V prodloužení jsme měli dvě tutovky, ze kterých jsme mohli rozhodnout, ale naopak Ústí dalo z jedné střely rozhodující gól, protože jsme na jeho hráče vůbec nevytvořili tlak,“ věděl Pazdera.

Získaný bod alespoň znamená, že pokud budou mít po 26. kole oba celky stejný zisk, výš bude díky lepším vzájemným zápasům Kladno.

Branky a asistence: 16. Šnajdr, 22. Sachr (Přívara), 23. Šnajdr (Stůj), 23. Šefčík, 43. Riebauer (Ahlin), 49. Riebauer (Louvar) – 4. Stůj vlastní gól, 7. Kužel (Pavelka), 18. Poloprutský, 20. Vavruška (Stummer), 27. Pavelka (Stummer), 58. Beneš (Esterka), 62. Fořt (Beneš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Lupoměch 20 – Dittrich 9. Třetiny: 1:4, 3:1, 2:1 – 0:1. Diváků: 165.

Sestava Kladna: Lupoměch (Kulhan) – Ahlin, Svačinka, Stůj, Skuhrovec, Šefčík, Sachr – Louvar, Riebauer, Janda – Šnajdr, Ullmann, Andresson – Trofimov, Teslík, Přívara – Novák.