Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Vítr ustupuje, v Kladně se otevírá zimák i hřbitovy

Úterý, 11. února 2020 12:06

Potíže způsobené orkánem Sabine, který se včera prohnal nejen Středočeským krajem, pomalu ustávají. Kladenský zimní stadion je již znovu otevřený, hřbitovy budou zpřístupněny během dnešního odpoledne a většina domácností na Kladensku už má obnoveny dodávky elektrického proudu.

Foto: KL

V pondělí do České republiky dorazil orkán Sabine, na který dopředu upozorňoval Český hydrometeorologický ústav. Hasiči měli po celý den plné ruce práce, nejvíce je zaměstnávalo odklízení stromů, které popadaly do silnic a způsobovaly tak nemalé dopravní komplikace. Preventivně byl uzavřen zimní stadion a hokejisté se s tréninkem museli přesunout na druhou ledovou plochu. Také byly uzavřeny všechny kladenské hřbitovy a tisíce domácností se ocitly bez elektřiny. Problémy hlásily i školy, které v pondělí brzy ráno žádaly rodiče, aby si ponechali své děti doma, pokud to je v jejich silách. Dodavatel elektřiny ČEZ vyhlásil na území Středočeského kraje kalamitní stav, který přetrvával ještě i v úterý dopoledne.

Silný vítr situaci komplikoval i v noci z pondělí na úterý a také následující ráno. Dnešním dnem by už ale měl slábnout.

„Největší poryvy větru pominuly a zimní stadion je opět otevřen, hřbitovy budou veřejnosti přístupné od dnešního odpoledne,“ sdělila Kladenským listům mluvčí města Lucie Steinerová.

Bez elektřiny je v současné době asi 500 odběratelů na Kladensku, jak potvrdila mluvčí skupiny ČEZ pro střední Čechy Soňa Holingerová. Technici nadále usilovně pracují, aby odstranili všechny přetrvávající obtíže.

Autor: (kh)