Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Opilý řidič na Sítné zbořil značku, zablokoval silnici a šel si ulevit do křoví

Úterý, 11. února 2020 08:00

V sobotu 8. února po 21. hodině vyjížděli strážníci a policisté na Sítnou, kde řádil opilý řidič. S bezmála dvěma a půl promile alkoholu v dechu sedl za volant, srazil dopravní značku a pak odstavil auto na nejméně vhodném místě. V další jízdě mu zabránili kolemjdoucí.

Opilý řidič na Sítné zbořil značku, zablokoval silnici a šel si ulevit do křoví (Foto: MP Kladno)

Sedmatřicetiletý muž usedl za volant na parkovišti na náměstí Sítná v Kladně. Hned na začátku své krátké jízdy při snaze vycouvat z parkovacího místa narazil do dopravní značky. Hlavu si s tím ale příliš nelámal, prostě jel dál. Všiml si ho však řidič taxíku, který nehodu telefonicky oznámil městské policii. Na místo vyjela hlídka strážníků a situaci monitoroval i operátor dohlížecího kamerového systému. Ten na videu viděl vozidlo, které přes sítenské náměstí projíždělo po chodnících a trávnících a nakonec zastavilo u bývalého podchodu, kde řidič vystoupil a odskočil si vykonat malou potřebu k blízkému křoví. Mezitím přistoupil k jeho autu jeden z přihlížejících, který vytáhl klíčky ze zapalování. Spolujezdkyně, jež seděla ve vozidle, mu v tom ani nebránila.

Muž předal klíčky přivolaným strážníkům a ti podrobili řidiče dechové zkoušce, která prokázala 2,45 promile alkoholu. „Protože svým vozem podnapilý řidič zablokoval průjezd, strážníci museli na místě usměrňovat provoz. Muže si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

„Následujícího dne, tedy 9. února, policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta,“ dodala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)