Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Město Kladno bude posuzovat stav Stadionu Františka Kloze, velké investice ale nechystá

Úterý, 11. února 2020 07:20

Město Kladno se stalo v loňském roce majitelem fotbalového Stadionu Františka Kloze, který zakoupilo od občanského sdružení SK Kladno za 35 200 000 korun. Nyní bude město posuzovat, v jakém je sportoviště stavu.

Město Kladno bude posuzovat stav Stadionu Františka Kloze, velké investice ale nechystá (Foto: KL)

Delší dobu chystaný nákup brzdily složité vztahy v klubu, během loňského roku bylo ale vše úspěšně dotaženo. Nyní už jsou doladěny i všechny drobnosti a stavba je zapsána v katastru nemovitostí. „Zakoupení stadionu bylo jednou z největších investic do sportu za poslední roky. Díky tomu můžeme narovnat rozjitřené vztahy v klubu,“ vysvětlil radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Město se nyní chystá posoudit, v jakém je stadion stavu, a podle toho určí svoje další kroky. Jak ale prozradil kladenský primátor Dan Jiránek ČTK, s velkými investicemi se nepočítá, protože prioritou zůstává rekonstrukce zimního stadionu, která by měla odstartovat příští rok na jaře.

Po zakoupení Stadionu Františka Kloze město ještě přispěje částkou čtyř milionů na přípravu mládeže a půl milionem korun pro dospělý tým, který letos nastupuje ve Fortuna Divizi B. Mládežnické týmy hrají v nejvyšších českých soutěžích.

Autor: (fa)