Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Miners do jedenácti let obhájili prvenství na Kladenském kahanu!

Úterý, 11. února 2020 07:40

Mladí baseballisté v kategorii do 11 let zvládli nelehký úkol a na domácím turnaji Kladenský kahan obhájili prvenství z let 2018 a 2019. Po úvodní porážce vyhráli všechny zápasy a ve finále porazili pražskou Kotlářku. Úspěšná byla i kategorie do 7 let na pražském turnaji.

Miners obhájili prvenství na Kladenském kahanu! (Foto: Miners Kladno)

Na tradiční Kladenský kahan letos dorazila vedle domácího týmu ještě mužstva Tempo Titans, Eagles Praha a Kotlářka Praha. A cesta za obhajobou pro kladenské Miners nezačala vůbec dobře.

Hned v prvním zápase se spolu totiž střetli budoucí finalisté, což v tu chvíli ještě nikdo nemohl tušit. Kladno proti Kotlářce nezačalo dobře a po první směně prohrávalo 1:2. Ani dobrý výkon nadhazovačky už stav zápasu nezměnil, a tak na úvod zapsal pořádající tým porážku.

Proti Eagles Praha už se z kladenského pohledu zlepšil i útok a byla z toho těsná výhra 2:1. Pokud ale chtěli Miners pomýšlet na finále, museli vyhrát poslední duel. Proti Titans tedy nasadili nejsilnější sestavu, kterou měli k dispozici, a soupeři nedovolili uhrát ani bod! Po vítězství 3:0 tak šli do boje o zlato!

Motivace ve finálovém souboji byla pro Kladenské o to větší, že se utkali opět právě s Kotlářkou, která je v prvním zápase turnaje porazila. Miners zlepšili prakticky všechny aspekty hry a nakonec se radovali z vysokého vítězství 11:1!

To kategorie do devíti let vstup do domácího turnaje příliš nezvládla. V úvodních zápasech podlehla Tempu 5:13 a Eagles 3:15. Proti Plzni už domácí svoji hru zlepšili a díky zlepšenému výkonu na pálce si došli pro remízu 7:7. Miners posléze hráli proti Tempu o třetí místo, utkání plné zvratů ale nakonec ztratili 8:10. Hráči do devíti let tak na Kladenském kahanu neobhájili loňské vítězství a skončili poslední.

Parádní úspěch zapsala kategorie do sedmi let, která na turnaji v Praze ovládla všechny zápasy. Mladí Miners se postupně utkali s Tempem Praha, Plzní a Sabatem Praha, který porazili ve finále vysoko 15:3.

Konečné pořadí Kladenského kahanu U11

  1. Miners Kladno
  2. Kotlářka Praha
  3. Eagles Praha
  4. Tempo Titans

Autor: (fa)