Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

V úterý postaví hasiči v Centralu operační středisko linky 112

Pondělí, 10. února 2020 13:32

V úterním datu se objeví dvě jedničky a dvojka, dohromady tedy „sto dvanáctka“. To je také důvod, proč na toto datum připadá Evropský den linky 112. U této příležitosti postaví hasiči z kladenské stanice stánek v nákupním domě Central, ve kterém se o tísňové lince dozvíte spoustu zajímavostí.

V úterý postaví hasiči v Centralu operační středisko linky 112 (Ilustrační foto: KL)

Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112 iniciovala Česká republika v době svého předsednictví v Evropské unii a od roku 2009 se slaví jako den linky 112. Kladenští hasiči proto uspořádají v nákupním centru akci věnovanou tomuto číslu tísňového volání.

U hlavního vchodu naleznete stan prevence rizik, kde budou mít dámy z tohoto úseku pro děti připraveny skládačky a další zajímavosti zaměřené na zásahy, záchrany a pomoc. Mimo jiné tam také vznikne simulované pracoviště linky 112, kde si děti vyzkouší, jak by hovor na tísňovou linku měl vypadat.

„V úterý 11. února v čase od 10 do 18 hodin vyroste v Central Kladno malé operační středisko tísňové linky 112. Přijďte se dozvědět zajímavé informace o jejím fungování,“ láká Ivana Hendrychová, marketingový specialista Centralu Kladno.

Autor: (red)