Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Na některých zastávkách v Kladně se dnes autobusu nedočkáte

Pondělí, 10. února 2020 12:21

V důsledku komplikací způsobených orkánem Sabine nejsou obsluhovány některé zastávky linek MHD v Kladně. Problémy jsou v Doberské ulici a také u Tesca.

Foto: KL

V tuto chvíli linka MHD číslo 604 neobsluhuje zastávky Doberská a U Zvonečku z důvodu uzavření ulice Doberská. Tam vítr sebral část opravované střechy restaurace Na Růžku. Dále není obsluhována zastávka U Tesca, a to kvůli neprůjezdné ulici Milady Horákové, kde spadl sloup vysokého napětí.

Nemalé problémy jsou také s elektrickým vedením. Kalamitní stav vyhlásil ČEZ ve Středočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji. „Podle aktuálních informací ČEZ Distribuce jsou na našem území stále odpojeny od dodávky elektrické energie části území spadající pod: Kladno, Unhošť, Libušín, Pletený Újezd, Bratronice, Horní Bezděkov, Dolní Bezděkov, Doksy, Družec, Lány, Lhota, Velké Přítočno, Žilina, Dolany a Hřebeč. Technici ČEZu na místě postupně zjišťují příčiny výpadků a pracují na obnovení dodávek elektřiny,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

HZS Středočeského kraje udává desítky nových hlášení každou hodinu, jen od 8. hodiny ranní přibylo nejméně 100 oznámení. Většina z nich se týká stromů popadaných na silnice.

Střecha kladenského zimního stadionu silné poryvy větru ustála bez poškození, jak sdělil jeho ředitel Josef Poláček. Z preventivních důvodů však zimní stadion zůstává po dnešní den uzavřený a hokejisté trénují na druhé ledové ploše.

Autor: (red)