Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Orkán Sabine páchal škody i v Kladně a okolí

Pondělí, 10. února 2020 09:25

Sabine ukázal svoji sílu i v Kladně, Slaném a okolních vesnicích. Odnesly to střechy domů, dráty elektrického napětí i vzrostlé stromy. Lidem ze zahrad odlétávaly trampolíny a zahradní nábytek.

Orkán Sabine páchal škody i v Kladně a okolí (Foto: Martin Nič)

Hasiči řešili od včerejšího večera okolo 350 událostí ve Středočeském kraji. Z toho jich bylo 37 v Kladně a okolí. „V Doberské ulici jsme zasahovali u pádu rekonstruované střechy z restauračního zařízení. Místo bylo opáskováno a objekt zajištěn,“ uvedla pro Listy mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. Ta také potvrdila, že nejčastěji padaly stromy a větve na vozovku a také do drátů vysokého napětí. Ze zahrad s sebou bral vítr vše, co nebylo pevně upoutáno.

Velký počet událostí od pondělního rána řeší i pracovníci energetických závodů. Bez proudu se ocitly například obce Malé Přítočno, Dolany, Hřebeč nebo Unhošť. „Zde způsobily výpadek proudu popadané stromy a větvě. Poruchy budou technici během dne postupně odstraňovat,“ potvrdila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Orkán Sabine zapříčinil omezení i pro motoristy. Do cesty jim „nadělil“ popadané stromy a větve. V Kladně v Huťské ulici spadl strom přímo do vozovky. V Kročehlavech se lidé ocitli bez proudu. V Doberské ulici sebral vítr část opravované střechy Restaurace Na Růžku. Potíže jsou hlášeny také v ulici Milady Horákové, kde vichřice vyvrátila sloup s vysokým napětím a silnice je aktuálně neprůjezdná.

I na dálnici D6 ve směru na Prahu u obce Tuchlovice padl vzrostlý strom. Řádění vichru pocítili také obyvatelé Nové Vsi, Slatiny, Žižic nebo Libušína. Tašky ze střechy popadaly například lidem z Vinařic, Pcher nebo v Brandýsku. Ve Slaném v lesoparku Háje polámal vítr několik stromů.

Kvůli přetrvávajícímu nebezpečí vydal dnes ráno další upozornění i kladenský magistrát. „Vzhledem k silnému větru město Kladno upozorňuje občany na nebezpečí padajících stromů. Uzavřeny budou městské hřbitovy a v zájmu bezpečnosti se nedoporučuje vcházet do lesů. Z preventivních důvodů byl uzavřen i zimní stadion. Upozornění na velmi silný vítr platí do úterního večera. Meteorologové lidem radí, aby sledovali aktuální situaci, zajistili okna a dveře, odstranili, případně upevnili volně uložené předměty a omezili pohyb venku i jízdu autem,“ sdělila mluvčí města Lucie Steinerová.


Autor: (red)