Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Přibude v Kladně další fakulta ČVUT? Město se pokusí najít vhodné prostory

Pondělí, 10. února 2020 07:10

Po Fakultě biomedicínského inženýrství by v Kladně mohla působit další fakulta Českého vysokého učení technického, a to dopravní. Podle primátora Dana Jiránka město škole nabídne prostory v bývalé průmyslové zóně Poldi.

Budova ČVUT v Kladně na Sítné (Foto: KL)

Dopravní fakulta Českého vysokého učení technického hledá místo pro středisko s laboratořemi a najít by ho mohla právě v Kladně. Primátor Dan Jiránek uvedl, že město hledá vhodné prostory, které by mohlo nabídnout. Záležet podle něj bude na druhu činnosti, kterou by zde fakulta chtěla provádět. Pokud by se totiž jednalo o hlučnější činnost typu crash testů vozidel, bude potřeba, aby byl objekt dostatečně vzdálen od obytné zástavby.

Zatímco jednání o poskytnutí prostor dopravní fakultě jsou teprve na začátku, už v prosinci loňského roku se město s Fakultou biomedicínského inženýrství dohodlo na pronájmu další budovy v areálu bývalých kasáren u Sletiště. Tam se fakulta rozšířila v roce 2015 poté, co již nevyšla s kapacitou budovy na Sítné, kde působí od svého založení v roce 2005. Zbylou část areálu kasáren by podle primátora Jiránka mohly využít například nedaleko sídlící Středočeské vodárny pro zřízení školicího střediska.

Autor: (jk)