Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladno opraví autobusové nádraží v úspornější variantě

Pondělí, 10. února 2020 07:40

Menší, modernější, přehlednější, praktičtější. Takové by do budoucna mělo být kladenské autobusové nádraží, na jehož přestavbu město v současnosti připravuje projektovou dokumentaci.

Kladno opraví autobusové nádraží v úspornější variantě (Foto: KL)

Rekonstrukci zastaralého, nevzhledného a předimenzovaného autobusového nádraží plánovalo i minulé vedení města, ovšem ve větším rozsahu. Počítalo například s výstavbou podzemního parkoviště, která by ale podle stávajícího primátora Dana Jiránka projekt výrazně prodražila.

„Rozhodli jsme se ponechat parkování pro automobily na ploše. Peníze na podzemní parkoviště nemáme a těžko bychom na ně dosáhli i prostřednictvím dotací. Co se týká autobusového terminálu, ten bude přibližně stejně velký, jako byl v předchozích plánech,“ říká Jiránek.

Místo na parkoviště pro automobily vznikne redukcí počtu nástupišť autobusového nádraží. Další změny budou spočívat například v instalaci informačního systému a úpravě přístupu. V současnosti město připravuje projektovou dokumentaci a jak uvedl primátor Dan Jiránek, podle ideálního scénáře by s opravami mohlo začít už letos.

Výbor pro dopravu už v loňském roce rozhodl, že autobusové nádraží není nutné zkapacitňovat, naopak se dá očekávat, že s blížící se modernizací železnice uzel, který už teď není z nejvytíženějších, ještě oslabí. Také proto chce město v návaznosti na komplexní analýzu městské hromadné dopravy zkapacitnit zastávky u hlavního vlakového nádraží i u železniční zastávky Kladno město.

Autor: (jk)