Kladenští Kanonýři ve Znojmě uhráli jen bod

Neděle, 9. února 2020 11:54

Už po 66 vteřinách vedli 2:0, ještě osm minut před koncem třetí třetiny drželi náskok tří branek, jenže nakonec Kanonýři vybojovali ve Znojmě pouhý bod.

Ilustrační foto: Kanonýři Kladno

V závěrečných minutách totiž soupeř vyrovnal, duel šel do prodloužení, v němž domácí měli míček na hokejkách sotva pár vteřin, ale i tak to stačilo ke gólu, který znamenal výhru 8:7 a bod navíc. Kladno tak v tabulce 1. ligy kleslo na čtvrtou příčku, přesto však tým stále drží ve svých rukou i možný posun na třetí místo.
„Pro mě je velké překvapení, že jsme po takovém vstupu utkání prohráli. Dnes jsme ale dostali velmi laciné branky. Góly padaly z dálky, z úhlu od mantinelu, dvakrát i ze standardní situace, což jsou poměrně jednoduché situace na ubránění, protože je soupeř řešil přihrávka a střela. Ovšem my jsme propadli,“ komentoval duel trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Ten měl plnou hlavu starostí už před zápasem, protože na poslední chvíli ze sestavy vypadli dva útočníci Teslík a Pfaur, a tak Kanonýři hráli ve Znojmě jen s třinácti hráči do pole. Přesto vedli hned po prvním útoku – a až do 59. minuty – a  zvlášť v úvodní třetině dominovali. „Vyšly nám mraky věci, které jsme měli připravené, a hru jsme velice slušně kontrolovali. Bohužel ve druhé třetině se už naší hry začala pomalu vkrádat pasivita, objevily se velké chyby v obraně, které plynuly ze špatné komunikace. To je ale věc, kterou řešíme dlouhodobě. Chyby ale vždycky přišly, když jsme vedli o tři branky. Když byl soupeř na dostřel, tak jsme hráli s větší pokorou. Jenže ve třetí třetině už nastal zmar,“ věděl Pazdera.

Kanonýři přitom v ní i díky dvěma využitým přesilovkám vedli 5:2 a 6:3, ovšem nestačilo to. Ještě za stavu 6:4 měli hosté tři čtyři velmi slušné brejky, po kterých mohlo být definitivně rozhodnuto, ale neproměnili je, což domácí potrestali vyrovnáním. I tak byly tři body blízko, protože 20 sekund před koncem mohl rozhodnout Přívara, avšak netrefil odkrytou branku. „Škoda, taková výhra by nám mohla mentálně pomoct, protože výsledky teď nemáme dobré,“ uvedl trenér.

V prodloužení pak Kanonýři vyhráli buly, odvolali brankáře a soupeře tlačili, ale po dvou minutách se znojemskému Ďuriškovi povedl rychlý kontr a střelou do prázdné rozhodl.

Nyní Kladno čekají dva domácí duely, ten první už v úterý 11. února proti Ústí nad Labem (19:00, hala BIOS) a následně v sobotu 15. února na stejném místě a ve stejný čas proti Havířovu.

18. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2