• Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném

Středočeské volejbalové derby urvalo Kladno!

Neděle, 9. února 2020 09:00

Volejbalisté Kladna zvládli důležitý souboj o body a výhrou 3:1 na sety nad Příbramí se v tabulce posunuli na šesté místo! Orli po ztraceném prvním setu zapnuli a výborným zbytkem zápasu vybojovali tříbodové vítězství.

Do konce základní části zbývají odehrát čtyři kola a všechny body už jsou pro závěrečné umístění nesmírně důležité. O to víc může Kladno těšit vítězství nad Příbramí ve středočeském derby.

Orli si přitom hned na úvod pořádně zavařili a nevypadalo to s nimi dobře. Na začátku prvního setu totiž sice šli do vedení, soupeř pak ale předvedl famózní sérii a náhle vedl už o deset míčů! Takto luxusní náskok už si kocouři vzít nenechali a první sadu vcelku pohodlně ovládli. Kladno zapsalo porážku 15:25 a bylo otázkou, jak se z ní oklepe.

Přišla však skvělá odpověď! Příbramští si sice v úvodu druhé sady vytvořili čtyřbodový náskok, orli ale pádně odpověděli a za chvíli vedli stejným rozdílem oni. Mezeru mezi oběma týmy hosté nedokázali zmenšit na méně než dvoubodovou, a tak bylo po stavu 25:22 opět srovnáno.

Třetí set byl tím vůbec nejvyrovnanějším. Týmy se přetahovaly o vedení a nejvyššího vedení dosáhlo domácí Kladno za stavu 22:18. Zdaleka však nemělo vyhráno! Soupeř snížil až na jednobodový rozdíl, nakonec z toho ale byla výhra domácích 25:23.

A tento výsledek jako by hosty poslal do kolen. V poslední sadě totiž orli jasně dominovali a zaslouženě zápas ukončili. Místy vedli i o devět bodů a nakonec odešli s výhrou 25:17. Fantastický výkon podal opět Stefan Okošanovič, který zapsal neuvěřitelných 27 bodů a čtyři esa!

Kladeňáky v příštím týdnu čeká odveta evropského Challenge Cupu v portugalském Lisabonu, která se odehraje v úterý 11. února. Další extraligový duel odehrají kladenští volejbalisté až v pondělí 17. února, kdy se v televizním utkání představí na palubovce Ostravy.

Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram 3:1

Sety: 15:25, 25:22, 25:23, 25:17.

Kladno volejbal cz: Staples (1), Palacios (0), Zajíček (8), Hýský (14), van Haarlem (0), Okošanovič (27), libero Moník. Střídali Vemič (7), Mikulenka (6), Fortuník (2) a Kuboš (0).

VK Euro Sitex Příbram: Polák (3), Kupilík (1), Safonov (9), Sysoev (15), Kuchař (11), Kriško (14), libero Juračka. Střídali Hulpach (2), Suda (1), Trojanowicz (0), Dlouhý (0) a Rosenbaum (0).