Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladeňáci pomáhají obyvatelům vyhořelého paneláku

Sobota, 8. února 2020 09:00

Obrovská vlna solidarity se zvedla na Kladensku poté, co v sobotu 25. ledna požár zlikvidoval několik bytů panelového domu v Americké ulici. Město poskytlo okamžitou pomoc, lidé přispívají na transparentní účet nebo v hotovosti do pokladničky v infocentru, koná se také sbírka materiální pomoci a už za pár dní se uskuteční benefiční koncert.

Kladeňáci pomáhají obyvatelům vyhořelého paneláku (Foto: KL)

K tragické události došlo v sobotu 25. ledna brzy ráno. Požár vznikl v jednom z bytů v jedenáctém patře, odkud se šířil dál. Příčinu hasiči stále vyšetřují, vyloučena však byla technická závada na domě. Nejvíce byly požárem zasaženy tři byty, další pak byly poškozeny vodou v průběhu hasení. Město intenzivně pracuje na maximální koordinaci a urychlení prací, včetně jednání s pojišťovnami tak, aby se situace co nejdříve stabilizovala a co nejdříve bylo možno zahájit opravy domu, které vyjdou na desítky milionů korun.

Všem obyvatelům se dostalo pomoci, byly pro ně zajištěny náhradní byty za symbolické nájemné 1 korunu a nájemníci tří nejvíce poškozených bytů dostali od města okamžitou pomoc ve výši 20 000 korun.

Že osudy druhých nám nejsou lhostejné, dokazují i příspěvky na transparentním účtu, kam už lidé nezištně přispěli částkou přesahující 60 000 korun.

Na neděli 16. února připravuje město benefiční koncert, jehož výtěžek také přispěje lidem z vyhořelého bytového domu. Všichni zúčastnění, a to jak organizátoři, tak účinkující budou pracovat bez nároku na honorář. Svou účast už potvrdila řada umělců, mezi kterými nebude chybět ani Olga Lounová, kladenský muzikant Jarda Tauber nebo také kapela The Beatles Revival. Benefiční koncert se uskuteční v neděli 16. února v Městském divadle Kladno od 16 do 22 hodin. Vstupné ve výši 250 a 500 je příspěvkem do veřejné sbírky “Na pomoc Americké!”.

Pohyby na transparentním účtu můžete sledovat ZDE:.

Pokud chcete i vy pomoci, můžete do 31. března přispět do veřejné sbírky na podporu obyvatel postižených požárem. Příspěvky lze zasílat na zvláštní bankovní účet č. 229954136/0300 vedený u ČSOB, a.s., pobočka Kladno. Přispět v hotovosti lze do pokladničky umístěné v Městském informačním centru.

Autor: (kh)