Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci se učili novou techniku sebeobrany

Sobota, 8. února 2020 10:00

V Listopadu a lednu se kladenští strážníci v tělocvičně městské policie seznamovali s novým systémem sebeobrany SORUDO. Jedná se o koncept řešení konfliktních a krizových situací.

Kladenští strážníci se učili novou techniku sebeobrany (Foto: MP Kladno)

Strážníci se v rámci kurzu věnovali také první pomoci. Sebeobrana SORUDO vyniká hlavně rychlou svou funkčností a bezpečným přístupem bez zbytečného traumatizování útočníka a lze se jí rychle naučit.  

„Na začátku školení si prošel každý účastník simulovanou situací, kdy ho na toaletě napadne opilý návštěvník baru za to, že od něho dostal pokutu,“ vysvětluje průběh školení mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová. Instruktor Vladimír Borůvka v roli útočníka na nic netušícího strážníka po krátkém verbálním napadání zaútočil i fyzicky. Instruktor tak mohl rychle odhalit, jak napadený strážník dokáže vyhodnotit danou situaci a zareagovat na ni. „S každým strážníkem pak rozebral celý průběh události a následně situaci vyhodnotil,“ říká Purkytová.

V průběhu výcvikového dne se strážníci seznámili také s novými technikami předvádění zajištěného pachatele. Podle slov strážníka Miloše Deňa, který se školení zúčastnil, byl celý výcvikový den přínosem. „Techniku SORUDO určitě zařadím do výkonu služby a doufám, že další výcvikové hodiny budou následovat,“ řekl strážník Miloš Deňo.

Autor: (kh)