Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Za neuposlechnutí zákazu řízení hrozí muži vězení

Pátek, 7. února 2020 07:40

Za volantem by neměl sedět až do letošního listopadu, přesto soudem nařízeného zákazu nedbal a vydal se na cestu. Třiačtyřicetiletého muže ale ve středu 5. února v Kladně zastavili policisté. Při kontrole se pak navíc odmítl podrobit testu na drogy. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí vězení.

Za neuposlechnutí zákazu řízení hrozí muži vězení (Ilustrační fotoo: KL)

Osobní Škodu Fabia, za jejímž volantem seděl třiačtyřicetiletý muž, policisté zastavili ve středu 5. února po 22. hodině v ulici Jana Palacha. Při lustraci zjistili, že šofér nemá za volantem co pohledávat, neboť má od března 2019 do listopadu letošního roku vysloven zákaz řízení. Hlídka pak řidiče vyzvala k podrobení se orientačním testům na alkohol a návykové látky. Dechová zkouška vyšla s negativním výsledkem, testu na drogy se ale řidič odmítl podrobit a stejně tak nechtěl podstoupit odběr krve v nemocnici.

„Kromě trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ze kterého je podezřelý třiačtyřicetiletý muž, řešili policisté i jeho spolujezdkyni, která mu svěřila vozidlo přesto, že věděla, že řídit nesmí, neboť má vysloven zákaz. Muži hrozí v případě odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)