Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenské policisty na služebně navštívilo více než sto školáků

Čtvrtek, 6. února 2020 08:10

Kladenští policisté v lednu připravili program pro děti ze Základní školy Maltézských rytířů. Na služebně postupně přivítali školáky z prvního až pátého ročníku, které seznámili s chodem obvodního oddělení, a diskutovali s nimi o bezpečnosti a prevenci.

Kladenské policisty na služebně navštívilo více než sto školáků (Foto: PČR)

Jako první policejní služebnu v měsíci lednu navštívili ti nejmenší, a to žáci z prvních a druhých tříd, které policistka z Oddělení tisku a prevence Kladno v úvodu seznámila s prostředím obvodního oddělení a poté uskutečnila besedu na téma dopravní výchova, nebezpečné situace a policejní činnost. Po ukončení besedy s preventivním zaměřením si děti převzal policista z místního obvodního oddělení, který s nimi prošel dozorčí službu, kde se přijímají veškerá oznámení od občanů. Dále si děti mohly prohlédnout například policejní celu a služební vozidlo s vysílačkou a majákem. Policista předvedl ukázku techniky, zbraní a výstroje a výzbroje pořádkové jednotky, ale také služební pouta, obušek nebo zastavovací terčík s reflexní vestou. Za odměnu přijal žáky ve své kanceláři i vedoucí obvodního oddělení, který s nimi podiskutoval a zodpověděl jejich zvídavé dotazy.

V dalších dnech policii navštívili i starší žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd, pro které vedoucí nadporučík Michal Strieborný s policisty místního oddělení připravili taktéž exkurzi na služebně s ukázkami a preventivním programem. V tomto případě byla beseda s žáky zaměřena na nebezpečné situace, kyberkriminalitu, kyberšikanu a trestní odpovědnost.

„Preventivní program s policejními ukázkami zaujal přibližně přes sto žáků od prvního do pátého ročníku, kteří ho se zájmem a nadšením sledovali a byl doplňován různými dotazy. Celá tato akce byla ze strany doprovázejícího pedagogického personálu velmi kladně hodnocena,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)