Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Slánští policisté řešili domovní vloupání, pachatel už toho času byl pod zámkem

Středa, 5. února 2020 08:10

V pondělí 3. února přijali slánští policisté oznámení o domovním vloupání, kterého se měl dopustit neznámý zloděj ve čtvrtek 30. ledna v noci. Při prvotním šetření se ukázalo, že dotyčný už sedí za mřížemi za jinou krádež.

Slánští policisté řešili domovní vloupání, pachatel už toho času byl pod zámkem (Ilustrační foto: KL)

Ve čtvrtek 30. ledna kolem třetí hodiny ráno překonal zloděj skoro dvoumetrové oplocení pozemku rodinného domu v ulici Petra Jilemnického ve Slaném. Odemknutými dveřmi pak prošel do domu, kde sebral dvoje hodinky, řetízek s přívěskem z chirurgické oceli a tři prstýnky. Vzbudil přitom pána domu, který ho vyrušil. Vzal nohy na ramena a s cennostmi v hodnotě pěti a půl tisíce korun zmizel. Okradený muž případ nahlásil až v pondělí 3. února.

Policisté se jeho oznámením začali zabývat a zakrátko zjistili, že v rodinném domě kradl třicetiletý muž, kterého už v předchozích dnech zatkli a prošetřovali ho pro podezření z několikanásobné majetkové trestné činnosti. Dopaden byl při jiné krádeži 30. ledna ráno, jen pár hodin poté, co kradl v ulici Petra Jilemnického. 

„Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Kladně byl tento podezřelý pachatel dne 31. ledna 2020 eskortován do vazební věznice v Praze. V době oznámení zmíněného případu byl již podezřelý pachatel za jiné trestné činy ve vězení,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)