Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 4. února 2020 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí ve vybraných lokalitách Středočeského kraje. Děti si mohou užít speciální prohlídku hornického muzea v Příbrami a dospělé jistě potěší například ochutnávka svatohorských vín.    

Foto: KL

Akce v týdnu od 3. do 9. února

Jarní prázdniny v Hornickém muzeu Příbram – 4. – 7. února

Na jarní prázdniny připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý program pro celou rodinu. Prohlídku Ševčinského dolu si mohou návštěvníci zpestřit zábavným kvízem s hornickou tematikou, v hornickém domečku čekají děti výtvarné dílny. Dozvíte se, že lidé žili v minulosti sice skromně, ale i přesto se rádi obklopovali krásnými věcmi – malovaným nábytkem, nádobím, látkami a nelitovali námahy ani na takové detaily, jako ručně ryté knoflíky. Více se dozvíte ZDE:

Lidé ze svatohorských vín – Svatá Hora, 5. února

2. přednáška Přibík Jeníšek z Újezda a Carlo Lurago – Lidé ze svatohorských vín, spojená s ochutnávkou vín vás seznámís osudy lidí, kteří jsou vyobrazeni na etiketách svatohorských vín. Přednášky budou spojeny také s jejich ochutnávkou. Více se dozvíte ZDE:

SHE 2020 – Hostivice, 8. února

Celodenní setkání nad tématy, která zajímají (nejen) ženy napříč generacemi. Cílem tohoto neformálního setkání je především možnost sdílení zkušeností, navázání nových přátelstvích ale třeba i o nových kontaktech a následné spolupráce. A funguje to. Předchozí tři ročníky jsou toho důkazem. Více se dozvíte ZDE:

Autor: (red)