Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

V Libušíně boural namol opilý řidič, od nehody ujel

Úterý, 4. února 2020 07:40

V sobotu 1. února odpoledne se v Nepřímské ulici v Libušíně ozvala rána. To když namol opilý řidič Chevroletu naboural zaparkovaný Peugeot, načež odjel na konec ulice, kde zastavil a zůstal sedět v autě. V dechu měl přes tři promile alkoholu.

V Libušíně boural namol opilý řidič, od nehody ujel (Ilustrační foto: KL)

Policisté k nehodě vyjížděli po přijetí telefonického oznámení. Na místě našli bourané auto a opodál druhé, v němž seděl viník nehody. Ke spolupráci s hlídkou se vůbec neměl, nejdřív nechtěl ani předložit doklady, nakonec tak ale učinil a podrobil se dechové zkoušce. V dechu měl 3,08 promile alkoholu, a tak mu policisté neprodleně zadrželi řidičský průkaz. Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl. Podle předběžných odhadů způsobil škodu za 40 tisíc korun.

„Policisté obvodního oddělení Kladno venkov tento případ prošetřují a řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši tří roků. Dopravní nehodu prošetřují policisté kladenského dopravního inspektorátu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)