Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenská divadla odehrají poslední představení sezony společně

Pondělí, 3. února 2020 07:10

Posledním představením sezony 2019/2020 bude společný projekt Městského divadla Kladno a Divadla Lampion, která v jedinečné spolupráci uvedou nejhranější a nejslavnější komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Díky tomu dojde ke změnám v dramaturgických plánech obou divadel – v Městském divadle Kladno titul nahradí původně plánovanou inscenaci Milada a Ludmila a v Divadle Lampion bude nahrazovat původně plánovanou inscenaci Mluvící balík. Umělecké vedení společnosti Divadla Kladno s.r.o. nicméně věří, že vzniklá inscenace bude svou jedinečností a pojetím adekvátní náhradou za oba tituly a navíc nabídne po několika letech svým divákům návrat do kladenské zámecké zahrady, kde se bude tato inscenace v letních měsících uvádět. Kromě toho bude samozřejmě také zařazena do repertoáru a v příští sezoně bude uváděna v rámci repertoáru Městského divadla Kladno.

Kladenská divadla odehrají poslední představení sezony společně (Foto: KL)

Komedie Sen noci svatojánské vypráví o čarovné noci, která spojuje i rozdělí svět lidí a elfů, aby je nakonec znovu svedla dohromady. Athénský král Théseus a krásná Hippolyta, král elfů Oberon s královnou Titánií, všudypřítomný Puk, skupinka řemeslníků zkoušející komedii o osudové lásce a čtveřice milenců, kteří ji právě prožívají. Tak začíná hra o lásce a jejích bláznivých proměnách, která si nachází své vděčné diváky napříč staletími…

Představení uvedeme v nejnovějším překladu Martina Hilského, režie se ujme nový umělecký šéf Městského divadla Kladno Martin Vokoun, dramaturgicky text připraví Matouš Danzer a Marek Hladký, autorkou výpravy bude výtvarnice Adéla Kostňáková, hudbu k představení složí Zdeněk Dočekal a pohybovou spolupráci zajistí Barbora Brandejsová. V inscenaci bude účinkovat téměř celé osazenstvo souborů Městského divadla Kladno a Divadla Lampion.

Premiéra je plánována na 13. června 2020.

Autor: Marek Hladký