Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Za šíření poplašné zprávy o koronaviru v Novém Strašecí hrozí pachateli vězení

Sobota, 1. února 2020 13:00

V záplavě zpráv o vykoupených rouškách sociálními sítěmi proletěla také informace, že se obávaný koronavirus šíří v novostrašecké základní škole. Aby zvýšil důvěryhodnost sdělení, zneužil neznámý pisatel grafiky webových stránek Deníku. Policie ale potvrdila, že se jedná o hoax.

Foto: PČR

„Na základní škole má jeden z žáků koronavirus,“ napsal Deník. Nebo ne? K šíření poplašné zprávy využil neznámý pisálek grafické šablony webových stránek jednoho z nejčtenějších zpravodajských portálů. Podle screenshotu jím sepsaného článku měl virus do novostrašecké školy zanést ředitel. Nic takového se ale nestalo.

I přesto, že vtipálek svou snahu o důvěryhodnost pohřbil dobrým tuctem gramatických, stylistických či typografických chyb na pouhých čtyřech řádcích a namísto základní školy přiložil fotku místního gymnázia, informaci mnozí lidé uvěřili. Ať už chtěl cíleně šířit paniku, nebo svůj nápad považoval za nevinnou legraci, zřejmě ponese následky. Případem se totiž zabývá policie.

„Policie prověřuje tento případ jako trestný čin šíření poplašné zprávy, neboť se tato informace podle doposud provedeného šetření nezakládá na pravdě. Neznámému pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor: (jk)