Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Rytíři byli střelecky impotentní a z Vítkovic si odvezli porážku

Neděle, 2. února 2020 18:33

Rytíři nedokázali ukončit sérii porážek a před reprezentační přestávkou prohráli ve Vítkovicích 0:3. Kladno bylo v první polovině zápasu aktivnější a soupeře přestřílelo, gólově však svoji převahu nevyjádřilo. Ostravané v polovině zápasu otevřeli skóre, v závěrečném dějství svůj náskok navýšili a v poslední minutě trefili odkrytou klec. Kladeňáci se po celých šedesát minut nedokázali prosadit a jejich náskok před posledními Pardubicemi se ztenčil na šestibodový.

Rytíři byli střelecky impotentní a z Vítkovic si odvezli porážku (Archivní fotografie: Josef Poláček – Rytíři Kladno)

Hra od úvodu odpovídala postavení týmů v tabulce. Hrál se vyrovnaný hokej a o něco nebezpečnější byli Rytíři. Melkova formace předváděla opět dobrý pohyb a několikrát se dostala do zakončení z bezbrankového prostoru, pokaždé však ztroskotala na Miroslavu Svobodovi. Příkladnou bojovnost předvedl Patrik Machač, který v pádu nahrál do ideální pozice Jaromíru Jágrovi, ani legendární útočník ale bezbrankový stav neprolomil, což platilo i po další veliké šanci osmašedesátky. Mezi tři tyče kladenské branky se po delší době postavil Lukáš Cikánek, na kterém ale menší zápasová praxe nebyla vůbec znát. Strůjce postupu do extraligy si počínal jistě a přestál i první přesilovku Vítkovic.

Ve druhé části domácí tým poněkud přitlačil na pilu, s nabídnutou přesilovkou ale nenaložil vůbec dobře. Už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě klouzal kotouč za Cikánkova záda, jeden z bránících hráčů Kladna ho však na poslední chvíli vymetl do bezpečí. Skóre se tak poprvé měnilo až při hře čtyř proti čtyřem. Ostravané přejeli do rychlého protiútoku, Alexandru Malletovi vyšla křižná přihrávka a Rastislav Dej zakončoval do prázdné brány – 1:0. Po obdržené brance ovšem následoval veliký nápor hostů, ze kterého vyplynula i první přesilovka Rytířů v utkání. Tu ale Kladeňáci nezužitkovali a gólem neskončila ani veliká šance ze závěru třetiny. Marek Hovorka předložil puk v přečíslení Antonínu Melkovi, jenže toho fantasticky vychytal brankář Svoboda.

Ve třetí části ale Kladeňáci nedokázali navázat na předchozí tlak a byli to domácí, kdo tvořil hru a byl nebezpečnější. Rytíři navíc byli nedisciplinovaná a při jednom z dalších oslabení inkasovali. Jan Štencel dostal puk do volného prostoru a po kličce zametl kotouč za rozhozeného Lukáše Cikánka. Lavička hostí si vyžádala trenérskou výzvu, protože při gólové situaci došlo ke srážce s kladenským gólmanem, sudí však po zhlédnutí videa branku uznali – 2:0. A Kladno bylo rázem jako opařené a nemohlo se dostat do šancí. Dvouminutovou přesilovku prakticky promrhalo a na druhé straně byl v úniku naopak Roberts Bukarts. Ten však bekhendovým blafákem branku netrefil. Znovu se Rytíři pořádně usadili v pásmu až při hře bez gólmana, za svůj risk ale byli potrestáni, když odkrytou klec trefil Roberts Bukarts – 3:0.

HC Vítkovice Ridera: Svoboda – Štencel, Trška, Rosandič, Dudas, Výtisk, Černý, Kovář – Bukarts, Hruška, Lakatoš – Indrák, Roman, Schleiss – Dej, Veselý, Mallet – Dočekal, Werbik, Kubalík. Trenéři: Trličík, Klesla, Svozil.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – Redlich, Melka, Strnad – Hovorka, Kaut, O’Donnell – Bílek, Stach, Machač – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 32. Dej (Mallet, Rosandič), 51. Štencel (Schleiss), 60. Bukarts (Výtisk). Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Gebauer, Lederer. Diváci: 9635. Nejlepší hráči utkání: Miroslav Svoboda – Lukáš Cikánek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno