Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Aktuální vývoj požáru v Americké: Vyztužovací konstrukce, vpuštění do objektu, začátek sanace

Pátek, 31. ledna 2020 16:26

V sobotu 25. ledna vypukl v nočních hodinách požár bytového domu v Americké ulici. Od té doby se strhla řada událostí včetně finanční pomoci od města, náhradního ubytování, darů od spoluobčanů nebo veřejné sbírky. A k aktuálnímu stavu se dnes vyjádřil statutární náměstek primátora Kladna Tomáš Kutil.

Foto: KL

“V uplynulých dnech byla instalována speciální vyztužovací konstrukce nejpostiženějšího bytu panelového domu v Americké ulici zasaženého minulý týden požárem. To bylo podmínkou pro zahájení prací statika, sanační firmy a tak dále. 

V pátek 31. ledna statik prohlédl svislé a vodorovné konstrukce a následně prohlásil již celý objekt za dostupný pro úklid, údržbu, provádění diagnostiky a kontrolu zabezpečení konstrukcí. 

Nájemníci z pater 10 až 12 si tak mohou od tohoto dne procházet své byty, a to s doprovodem bezpečnostní agentury. Do ostatních pater je možné jít bez doprovodu v čase 8:00 až 18:00, ale s nahlášením přítomnosti pracovníkům bezpečnostní agentury. V obou případech je nutné mít s sebou doklad totožnosti.

V pondělí dopoledne si prostor domu převezme vybraná sanační firma a začne připravovat nadcházející sanační práce. Nejprve se bude zabývat kontrolou společných prostor a zprovozňováním elektřiny. Následně pak začne postupně kontrolovat všechny byty v domě i ty, které jsou zdánlivě nezasažené.

Všem obyvatelům domu bylo nabídnuto náhradní ubytování. Celkem 14 domácností projevilo zájem a všem žadatelům už byly přiděleny náhradní byty. V tento okamžik jsou již také připojeny k elektrické síti.”

Autor: (red)