Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Skokem ze Slánské hory chtěl muž ukončit svůj život

Pátek, 31. ledna 2020 16:00

Složky integrovaného záchranného systému se sjely v pátek dopoledne ke Slánské hoře. Z jejího vrcholu totiž skočil sedmatřicetiletý muž. Ten po pádu utrpěl mnohačetná zranění a musel být za pomoci speciálních nosítek, lan a vrtulníku nejprve vyproštěn.  

Skokem ze Slánské hory chtěl muž ukončit svůj život (Foto: Jitka Krňanská – KL)

„Kolem deváté hodiny bylo oznámeno, že se ve Slaném pokusil skokem ze Slánské hory spáchat pravděpodobně sebevraždu sedmatřicetiletý muž. Tímto jednáním si způsobil těžké zranění a byl transportován policejním vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Co bylo příčinou tohoto zkratkovitého jednání, je nyní předmětem šetření. Policisté provádí prvotní úkony a případ prošetřují jako podezření z trestného činu pokus sebevraždy.

Podle zjištění Kladenských listů utrpěl muž otevřené zlomeniny dolních i horních končetin a vážný úraz hlavy. „Byla nutná intenzivní lékařská péče a připojení na umělou plicní ventilaci. Letecky byl transportován do střešovické nemocnice,” uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Autor: (red)