Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Do Central Kladno za zábavou, poučením i fotografiemi

Sobota, 1. února 2020 09:00

Obchodní centrum Central Kladno si na začátek nového roku připravilo hned několik akcí, při kterých si na své přijdou rodiny s dětmi, milovníci fotografií, her nebo přírody. Na co se můžete těšit?

Do Central Kladno za zábavou, poučením i fotografiemi (Foto: KL)

Den linky 112

Již tradiční akcí se v měsíci únoru stává Den linky 112. Návštěvníci malého operačního střediska, které tento den v Central Kladno vyroste, mají možnost se při akci pořádané ve spolupráci s HZS Středočeského kraje dozvědět zajímavé informace o fungování této linky. Například: Jak funguje jednotné číslo tísňového volání? Co se stane, když zavolám na 112? Na jaké číslo volat, když hoří? Právě datum 11. 2. se skládá z číslic, které společně tvoří známé číslo pro pomoc v nouzi, a proto bylo zvoleno za Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112. Letos se na vás tedy budeme těšit 11. 2. 2020.

Kladenský krasohled

Soutěžní projekt Kladenský krasohled založilo město Kladno v roce 2019 jako příležitost pro amatérské i profesionální fotografy. Do prvního ročníku se zdánlivě prostým, a přece mnohovrstevnatým tématem „Kladno“ zapojilo 63 účastníků. V soutěžním období od 1. března do 15. října loňského roku zaslali do soutěže celkem 273 fotografií. Z těch nejvydařenějších vybrali Kladeňáci svým hlasováním tři nejlepší snímky a další tři pak vybrala porota. Na výstavě, která se uskuteční od 31. ledna do 29. února v Central Kladno, bude k vidění 40 vybraných snímků. Jste srdečně zváni ke zhlédnutí.

Výstava fotografií Blíž k přírodě

Ve spolupráci se Zooparkem Zájezd vznikla další výstava, tentokrát zaměřená na přírodu. Fotografie zvířat ze Zooparku i z divoké přírody najdete od 1. února do 5. března v prvním patře Central Kladno. Autory fotografií jsou Anežka Ťuláková, Tomáš Caska, Daniel Koleška, Jitka Jonáková a Jiří Marek. Pokud vás láká mít kousek přírody doma nebo v kanceláři, pak vězte, že výstava je benefiční – přímo na místě máte možnost objednat si vybraný obraz. Výtěžek z prodeje následně poputuje na chov ohrožených druhů zvířat v Zooparku Zájezd. Výstavu doprovodí naučná stezka po obchodním centru i facebooková soutěž o volné vstupenky.

Projdi ZOO stezku a vyhraj

Navštivte šest stanovišť v Central Kladno, na kterých vás čekají zvířecí kamarádi, a za vyplněnou hrací kartičku získáte hned dětskou vstupenku do Zooparku Zájezd. Hrajeme od 1. února do 1. března.
Soutěž je určena pro děti do 15 let. Každý účastník se může zúčastnit soutěže jen jednou.

Herní zóna FORZA

Pro malé i větší nadšené hráče jsme v termínu 10. 2. až 23. 2. 2020 připravili opět skvělou herní zónu, tentokrát zaměřenou na žánr závodních a řidičských her s dynamickými etapami a nádhernými scenériemi. Navazujeme tak na úspěšnou akci loňského roku, kdy jste si v Central Kladno mohli zahrát Minecraft. Přijďte zapařit i letos!

„V Central Kladno se snažíme jeho návštěvníkům nabídnout nejen pohodlné nákupy, užitečné služby či příležitost se dobře najíst, ale také stále více možností k trávení volného času s celou rodinou. Velmi důležitá je pro nás spolupráce s městem Kladno a kladenská či regionální tematika,“ sdělila Ivana Hendrychová, vedoucí marketingu obchodního centra.

Autor: (red)