Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Zápas s Ústím odložen. Hned čtveřice Kanonýrů vyráží reprezentovat

Pátek, 31. ledna 2020 07:00

Už jste to možná zaznamenali, že tento víkend má A-tým navzdory původně plánovanému domácímu duelu s Ústím volno. Mohou za to reprezentační nominace a skutečnost, že včetně trenéra Jana Pazdery byla hned čtveřice Kanonýrů povolána do národních týmů. A jelikož je kladenský prvoligový mančaft směsicí národností, bude kvarteto reprezentovat tři různé země.

Ilustrační foto: KL

Kouč Pazdera a útočník Vojtěch Novák míří s českým juniorským výběrem do Švýcarska, kde je čekají dva přípravné duely proti domácímu celku a Finsku. Slovák Ľuboš Šefčík a Rus Alexandr Trofimov jsou pro změnu v Popradu, kde odehrají čtyři zápasy v kvalifikaci o mistrovství světa 2020. A ač oba nastoupí v jiné skupině, klidně se může stát, že se v neděli tváří tvář střetnou o postup na prosincový šampionát ve Finsku.

V Popradě se totiž hrají dvě základní skupiny a vítěz každé si zajistí účast v Helsinkách. O třetí postupovou příčku se následně utkají celky ze druhých míst – a podle papírových předpokladů se Rusové s Trofimovem v sestavě budou o druhou pozici ve skupině rvát s Belgií (dalšími účastníky jsou favorizované Švýcarsko a outsider z Pobřeží Slonoviny). Slovensko, které vede český kouč Radomír Mrázek, se naopak s Norskem bude tahat o první příčku, tedy o přímý postup ze skupiny (dalšími účastníky jsou Maďarsko a Itálie).

Po kvalifikaci se následně oba Kanonýři vrátí do Kladna, tedy včetně Trofimova, který dlouho scházel. „Těšíme se na něj. Uvidíme, v jaké formě bude a jak bude schopen přepnout na naší úroveň, která je asi výš než úroveň kvalifikace,“ uvedl kouč Kanonýrů Jan Pazdera. „Samozřejmě jemu i Ľubošovi přeji, ať se jim daří a naberou na kvalifikaci potřebné sebevědomí.“

Na mezinárodní scéně se ale poprvé představí i jejich kladenský parťák, Vojtěch Novák. Ten byl dodatečně povolán do juniorské reprezentace, kde jako asistent působí právě Pazdera. Už ve středu oba čeká kemp v Praze, po něm se přesunou do Švýcarska, kde je v pátek na programu duel s domácím celkem a o den později s Finskem.

„Celkově máme v reprezentaci hodně absencí, navíc ještě dorazily omluvenky. Takže jsme povolali Vojtu Nováka, který byl v původním výběru v roli náhradníka, protože byl připravený tu výzvu hned přijmout. Jsem zvědavý, jak se na mezinárodní úrovni bude prezentovat, protože to je přeci jen vyšší level, než na který je zvyklý. V poslední době hrál pravidelně za áčko, aleteď to pro něj bude velký test i příležitost se ukázat. Má to ve svých rukou a zároveň je to odměna za jeho pracovitost. Protože ve svém přístupu patří v Kladně mezi mladými k nejlepším. Nyní jde o to, aby tu pracovitost předvedl i na hřišti,“ uvedl Pazdera.

Autor: Robert Sára