Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Venčení psa si skupinka mladíků zpestřila sprejováním na zeď u Bajkalu

Sobota, 1. února 2020 10:00

Sprejovat přímo pod kamerovým bodem městského dohlížecího systému není nejlepší nápad. Přesvědčili se o tom mladí muži, kteří si v Kročehlavech ve středu v noci zpestřili venčení psa ničením cizího majetku. Přijeli si pro ně strážníci, kteří je pak předali policii.

Foto: MP Kladno

Oznámení o vandalismu přijali strážníci ve středu v noci. Svědkyně jim sdělila, že v Holandské ulici „dva muži se psem něco čmárají na zeď restaurace“. Operátor kamerového dohlížecího systému její oznámení potvrdil, a zatímco počínání mladíků z pohodlí operačního střediska sledoval, na místo vyjela hlídka městské policie.

Jeden z mužů držel psa a druhý sprejoval na zeď budovy. Po chvilce se vystřídali. Po příjezdu na místo spatřila hlídka ještě třetího mladíka, který své kamarády sledoval. Strážníci všechny zúčastněné ztotožnili a vyrozuměli policii.

„Protože jsou ‚malíři‘ podezřelí ze spáchání trestného činu sprejerství, byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si mladíky převzala k dalšímu šetření,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Autor: (jk)