Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladno poprvé udělilo výjimku ze stavební uzávěry

Čtvrtek, 30. ledna 2020 07:20

Už tři měsíce platí v Kladně stavební uzávěra na všechna ubytovací zařízení. Magistrát tak chce zabránit vzniku dalších ubytoven na území města. Jedinou možností pro případné zájemce o stavební povolení je získat výjimku, kterou musí schválit rada města. Právě to se teď stalo v případě rekonstrukce zaměstnanecké ubytovny Hradlo.

Kladno poprvé udělí výjimku ze stavební uzávěry (Foto: MMK)

Výjimku ze stavební uzávěry pro zaměstnaneckou ubytovnu Hradlo konzultovali úředníci z magistrátu ještě předtím, než byla projednávána v radě. Dotazovali se lidí, kteří bydlí poblíž a komunikovali i se spolkem Dubí. Všichni shodně zkonstatovali, že se jedná o naprosto bezproblémové zařízení, které využívají pouze slušní a nekonfliktní lidé. Nikdo z dotazovaných se proti plánované rekonstrukci nijak nevymezil.

„Dlouho jsme přemýšleli, jak na jedné straně zabránit vzniku dalších ubytoven v Kladně a na druhé straně neomezovat soukromé podnikání a příliv investic do města. Nakonec jsme se v říjnu loňského roku rozhodli pro úplnou stavební uzávěru s možností výjimky se souhlasem rady města. A konkrétní případ z tohoto týdne ukazuje, že to funguje. Přesně víme, pro co jsme zvedali na radě ruce, a že to nebude znamenat další rozvoj byznysu s chudobou a s ním souvisejících přestupků a možných problémů v našem městě,“ vysvětluje kladenský primátor Dan Jiránek.

Kladno poprvé udělí výjimku ze stavební uzávěry (Foto: MMK)

Autor: (red)