Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Opilý řidič bez papírů u Smečna otočil auto na střechu

Čtvrtek, 30. ledna 2020 08:10

V neděli večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě na silnici mezi Smečnem a Slaným. Opilý muž, který navíc ani není držitelem řidičského oprávnění, vyjel se svým peugeotem mimo silnici a převrátil ho na střechu. Vyvázl bez zranění.

Opilý řidič bez papírů u Smečna otočil auto na střechu (Foto: PČR)

Po příjezdu na místo nehody, která se odehrála v neděli před dvacátou hodinou, policisté u vozidla spatřili tři osoby, které se nejprve snažily hlídku přesvědčit, že jen procházely kolem. Nakonec ale přiznaly, že cestovaly havarovaným vozidlem.

Jednatřicetiletý muž, který seděl za volantem, zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a sjel mimo komunikaci do příkopu, kde se vůz převrátil na střechu. Jako zázrakem vyvázli všichni tři cestující bez zranění. Policisté lustrací zjistili, že šofér nevlastní řidičské oprávnění. Vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce, která vyšla pozitivně na 1,35 promile alkoholu. Také se ukázalo, že jeho vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu a nebylo pojištěné.

„Policisté tuto dopravní nehodu prošetřují a jednatřicetiletý řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši tří roků,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Opilý řidič bez papírů u Smečna otočil auto na střechu (Foto: PČR)
Opilý řidič bez papírů u Smečna otočil auto na střechu (Foto: PČR)

Autor: (jk)