Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Práce ve Slaném
 • Teplárna Kladno

V Hradci skórovali Rytíři až v samém závěru a vracejí se s nepořízenou

Úterý, 28. ledna 2020 20:40

Na slibný výkon ze závěru nedělního utkání s Třincem Rytíři bohužel v Hradci Králové nenavázali. Skulin v jejich obranné hradbě domácí Mountfield bezezbytku využil a vystřílel si čtyřbrankový náskok, který až třináct vteřin před závěrečnou sirénou korigoval jediným kladenským zásahem Brendan O‘Donnell. Středočeši tak počtvrté v řadě vyšli bodově naprázdno.

Ilustrační foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Úvodních deset minut hry plynulo bez většího rozruchu na obou stranách. Postaral se o něj až Hovorka, jenž ve sprinterském souboji přebruslil Čápa, který ho zastavil jen za cenu faulu, a Kladno dostalo první přesilovku. Zikmundovu dorážku i Jágrovu bombu z pravého kruhu však Mazanec kryl. Potom se do zajímavé pozice dostal Žejdl, který na útočné modré zpracoval dalekonosný pas svého spoluhráče a postupoval vstříc Godlovi. Nachytat u bližší tyče ho ale nedokázal. Na druhé straně viděli rozhodčí útočný faul Hovorky proti Čápovi a z hromadné pošťuchované, která se na ledě následně rozpoutala, se vyčlenila dvojička Nash – Cibulskis, která zaplněné ČPP Aréně předvedla, co odpozorovala od Végha s Vémolou. Z pěstního souboje vyšel jako vítěz kanadský bek ve službách Rytířů. Hokej se ale hraje na góly a ten první dal už zakrátko domácí Cingel, jenž z pozice mezi kruhy zužitkoval pas Lva a prostřelil Godlu mezi nohy 1:0.

Na začátku druhého dějství domácímu Mazancovi zatápěli hlavně Jágr s Vampolou. Na druhé straně se zákrokem lapačkou proti Žejdlovi zaskvěl Godla. Jenže chvilku nato kladenského gólmana nechala obrana na holičkách proti nikým nehlídanému Klímovi, jenž prvotřídním způsobem zavěsil pod horní tyč a poslal Mountfield do trháku – 2:0. Nabuzený Hradec nadále pokračoval v aktivní hře, napadal kladenskou rozehrávku a dlouho Rytíře nepouštěl do žádné konstruktivnější hry. Když je navíc dokázal opětovně zmáčknout v jejich obranné třetině, byla z toho další branka. Gasparova střela z mezikruží ještě gólem neskončila, záhy však z podobné pozice pálil i Šalda, jehož pokus za Godlova záda dorazil důrazný Lev – 3:0. Pak se Rytíři pochlapili a na více než dvě minuty v kuse sevřeli soupeře v hloubi jeho obranného pásma. Silnou pasáž Kladna ukončil až Mazancův zákrok lapačkou proti Lakosově střele od modré.

Ze závěrečné části uplynulo teprve 19 vteřin, a Godla už musel vytáhnout další parádní zákrok. Tentokrát vleže zlikvidoval pokus Chalupy. Jeho snaha udržet tým nad vodou ale přišla vniveč, když Barinkovi kolem mantinelu proklouzl mladíček Poppel. Ten křižným pasem posadil puk přesně na hůl Gaspara, jehož projektil s cinknutím o tyč zapadl do kladenské klece – 4:0. Do další velké šance se probíjel Žejdl a po něm se blízko své premiérové extraligové trefy ocitl Poppel. Hradecký tlak se stupňoval a kladenský brankář si chvílemi musel připadat jako Kevin – sám doma. Likvidoval ale jak pokus Šidlíka, tak nájezd Lva, který ve vlastním oslabení ukázal záda kladenské obraně a vylámal si zuby až na slovenském brankáři. Poslední zápis na střeleckou listinu zápasu obstaral až třináct vteřin před závěrečnou sirénou O’Donnell, který usměrnil do klece povedenou přihrávku Machače – 4:0. Gólmana Mazance tak sice připravil o čisté konto, ale to podstatné – tři body – zůstalo v Hradci Králové. 

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Čáp, Šidlík, Šlda, Gaspar – Smoleňák, Cingel, Chalupa – Klíma, Lev, R. Pavlík – Žejdl, Koukal, Perret – Poppel, Morong, Dragoun. Trenéři: Růžička, Martinec, Krátoška.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – Redlich, Melka, Strnad – Valský, Machač, Hovorka – Š. Bláha, Kaut, O’Donnell – Stach. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Branky a nahrávky: 27. Cingel (Lev, Smoleňák), 27. Klíma (Chalupa, Cingel), Lev (Šalda, Klíma), 43. Gaspar (Poppel) – 60. O’Donnell (Machač, Strnad)Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Vyloučení: -:-. Využití: 1:0. V oslabení: -:-. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Rampír, Komárek. Diváci: Nejlepší hráči utkání:  – .

Autor: Jaroslav Keimar – Rytíři Kladno 1. sport

  Rytíři si v Příbrami poradili s Jihlavou a přípravu začali vítězně

 2. sport

  Kanonýři mají prvního z dvojice brankářů, přichází Marek Macík

 3. zprávy

  Buštěhradskou mateřskou školu bude moci díky přístavbě navštěvovat více dětí

 4. zprávy

  V Kladně se opravuje další most, tentokrát v ulici Dukelských hrdinů

 5. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Lány

 6. zprávy

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 5

 7. krimi

  Za dva dny odhalili kladenští strážníci 4 muže hledané policií

 8. zprávy

  Kladno má svůj městský znak už 460 let

 9. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nižbor

 10. zprávy

  V pondělí začala oprava silnice I/7 podél Slaného

 11. zprávy

  Navrhněte občany města Slaný na ocenění

 12. zprávy

  Bezpečně nejen na kladenských silnicích: Kolo je vhodný dopravní prostředek

 13. zprávy

  V galerii Kladenského zámku bude multimediální výstava Zahrada 2

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Buštěhradské muzeum Oty Pavla

 15. krimi

  Park Trilobit v Rabasovce posloužil výtržníkům jako boxerský ring

 16. sport

  Předextraligová tour nebude jen o hokeji: V Berouně i Příbrami bohatý program ve fanzoně!

 17. zprávy

  Martina Březinová z Velké Dobré uspěla na evropské zmrzlinářské soutěži

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Oslí stezka

 19. krimi

  Perspektivní zaměstnání: Policista ve Středočeském kraji

 20. krimi

  Kladenští strážníci vypátrali pachatele, který se chtěl vloupat do tetovacího salónu