Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • SAMK
  • Práce ve Slaném

Kladenské divadlo získalo na Grand festivalu smíchu tři ceny

Středa, 29. ledna 2020 07:10

Městské divadlo Kladno se zúčastnilo soutěžní přehlídky komediální tvorby, GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Díky komedii „Hra, která se zvrtla“ získalo divadlo hned tři ceny!

Kladenské divadlo získalo na Grand festivalu smíchu tři ceny (Foto: Městské divadlo Kladno)

GRAND Festival smíchu pořádá Východočeské divadlo už od roku 2001. Jedná se o soutěžní přehlídku komediální tvorby divadel České republiky. Jeho 20. ročníku se Městské divadlo Kladno zúčastnilo s inscenací „Hra, která se zvrtla“. Účastníci si domů odvezli hned tři ceny, a to Cenu odborné poroty, Komedie roku 2019 a cenu za Nejlepší mužský herecký výkon. Ta byla udělena Jiřímu Š. Hájkovi za roli Maxe. „Porota tak ocenila obrovské nasazení herců, kteří divákům předvedli bláznivou komedii o nelehkém inscenování pravé anglické detektivky,“ říká Linda Ľuptáková z kladenského divadla.

„Hra, která se zvrtla“ je bláznivá komedie o amatérském divadelním souboru, které uvádí další premiéru, a jeho principál je přesvědčený, že tentokrát je nečekají žádné problémy s obsazením ani žádné technické zádrhele! Jakmile se ale představení rozběhne, jedna vtipná nehoda střídá druhou a pod tlakem všichni začínají ztrácet nervy. Herci, inspicientka i technici čelí všem nástrahám divadla se záviděníhodným nadšením a nezáviděníhodnou neschopností. Podaří se jim vrátit představení do těch správných kolejí dřív, než spadne poslední opona?

Všechny role této mistrně napsané komedie s velkou chutí hrají Jiří Š. Hájek, Kristina Sitková, Ondřej Volejník, Matěj Vejdělek, Tomáš V. Hron, Miroslav Večerka či Vladimíra Benoni. Nejbližší představení jsou 30. ledna, 21. a 28. února!

Autor: (kh)